Służba Zdrowia Wysp Kanaryjskich uruchamia europejskie recepty elektroniczne do współpracy z Polską

Służba Zdrowia Wysp Kanaryjskich uruchamia europejskie recepty elektroniczne do współpracy z Polską

Wyspy Kanaryjskie już to wdrożyły Projekt interoperacyjności Europejskiej Recepty Elektronicznej z PolskąTrzeci kraj europejski po Portugalii i Chorwacji Kanaryjska służba zdrowia (SCS) Zapewnia Możliwość dostępu obywateli tych krajów i wysp do aptek Archipelagu i dystrybucji leków na terytoriach Ci, którzy już przystąpili do tego programu.

Do tej pory Wyspy Kanaryjskie, Estremadura, Kraj Basków, Madryt i Katalonia działały z krajami nadawczymi i odbiorcami europejskiej procedury elektronicznej. Portugalia i Chorwacja, Teraz dołącza do niego Polska.

Wyspy Kanaryjskie i Estremadura to dwie pierwsze wspólnoty autonomiczne Twórca recepty elektronicznej, która działa w Hiszpanii, dlatego został wyznaczony przez Ministerstwo Zdrowia, koordynatora projektu, do wdrożenia i rozwoju na poziomie europejskim po spełnieniu obowiązujących wymagań.

Wdrożenie projektu Unia Europejska 2011/24/UE jest zgodny z dyrektywą w sprawie transgranicznej opieki zdrowotnej, która gwarantuje ciągłość opieki dla obywateli państw członkowskich.

Korzyści z REEI

Główną zaletą tego programu jest to, że obywatele uczestniczących krajów europejskich mogą przyjmować leki w aptekach innych państw członkowskich, tak jakby znajdowali się we wspólnocie autonomicznej lub regionie zamieszkania.

SCS będzie wysyłać powiadomienia przez telefony komórkowe wraz z elektronicznymi receptami


Aby wydać leki w aptece należy okazać książeczkę zdrowia oraz dokument ze zdjęciem (dowód osobisty lub paszport).

pomiędzy Zaletą interoperacyjnej europejskiej recepty elektronicznej jest to, że zapobiega ona konieczności podróżowania do ośrodków zdrowia w celu przepisania leków. a także postęp i gromadzenie narkotyków przez długi czas z powodu podróży.

Poza tym pomaga Prawidłowe i racjonalne stosowanie leku W ramach długoterminowych programów pacjenckich, które teraz zostaną rozszerzone między kraje należące do Unii Europejskiej.

Czy tak jest? Wyłączony Europejskie narkotyki funkcjonalne, formuły magisterskie, leki zawierające więcej niż cztery składniki aktywne (multiwitaminy), ekstrakty zmniejszające wrażliwość i leki psychotropowe.

Pierwsze doświadczenie: Wyspy Kanaryjskie-Portugalia

Pierwsze doświadczenie w Hiszpanii dozwolone w REEI Obywatel Portugalii wycofa swój plan leczenia tego lata w aptece na wyspach Jak w kraju twojego urodzenia. Później, w listopadzie, ta sama usługa została uruchomiona w Chorwacji, wśród krajów, do których od dziś dołączy Polska.

Tym samym SCS jako pierwszy wdrożył interoperacyjność europejskich recept elektronicznych.

Stopniowo coraz więcej aptek przyłącza się do pracy z Portugalią, komunikacja z Chorwacją i Polską została nawiązana we wszystkich aptekach w obu krajach. Wymiana informacji między wspólnotami autonomicznymi i krajami odbywa się za pośrednictwem centralnego węzła Ministerstwa Zdrowia.

Koordynacja z oficjalnymi kolegiami farmaceutów

Integracja SCS z tym europejskim systemem umożliwiła rozpoczęcie eksploatacji tego nowego projektu. Intensywne prace koordynacyjne z Oficjalne kolegia farmaceutów Wszystkie apteki na Wyspach Kanaryjskich, z obu prowincji, są uznawane za centra członkowskie tego programu.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *