Służby ostrzegają o możliwym narażeniu na odrę na lotniskach Dulles i Reagan

Służby zdrowia Wirginii poinformowały w sobotę, że osoba, która na początku stycznia przeleciała przez lotniska w Waszyngtonie po powrocie z podróży międzynarodowej, zaraziła się odrą, ostrzegając, że inne osoby mogły być narażone na tę chorobę.

Departament Zdrowia Wirginii Apel do niezaszczepionych podróżnych którzy 3 stycznia od 16:00 do 20:00 przebywali na międzynarodowym lotnisku Dulles w poszukiwaniu objawów odry. Służby zdrowia wydały również ostrzeżenie dla osób, które 4 stycznia przebywały na lotnisku krajowym im. Reagana między 14:30 a 18:30.

Służby poinformowały, że pracują nad skontaktowaniem się z osobami, które znajdowały się w pobliżu osoby na terminalach i podczas lotów.

Urzędnicy ds. zdrowia twierdzą, że objawy odry zwykle pojawiają się w dwóch etapach. Po pierwsze, od siedmiu do 14 dni po ekspozycji na wirusa, u ludzi może wystąpić gorączka wynosząca 101 stopni lub wyższa. Eksperci twierdzą, że u ludzi występuje również katar, zaczerwienienie oczu i kaszel. Po wystąpieniu objawów na twarzy pacjenta pojawia się wysypka, która rozprzestrzenia się na resztę ciała.

Urzędnicy twierdzą, że odra może łatwo rozprzestrzeniać się w powietrzu, gdy zarażona osoba oddycha, kaszle lub kicha. Według Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom „Jeśli jedna osoba zostanie zarażona tą chorobą, aż 90% jej bliskich [that person] Jeśli nie będą chronieni, również odniosą obrażenia. Z raportu wynika, że ​​na dzień 4 stycznia w 20 jurysdykcjach USA zgłoszono ogółem 48 przypadków odry. Center for Disease Control.

Dwie dawki szczepionki MMR (przeciwko odrze, śwince i różyczce) są skuteczne w zapobieganiu odrze w około 97%, CDC podało. Departament Zdrowia w Wirginii podał, że szczepionkę zaszczepiło około 95 procent przedszkolaków. Urzędnicy ostrzegają jednak, że dzieci w wieku poniżej 12 miesięcy są zbyt małe, aby otrzymać szczepionkę.

Departament prosi niezaszczepione osoby o monitorowanie objawów do 25 stycznia, a osoby, które zauważą objawy odry, powinny się odizolować i natychmiast skontaktować się z lekarzem.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *