Służby zdrowia są zaniepokojone wzrostem liczby przypadków odry

Służby zdrowia są zaniepokojone wzrostem liczby przypadków odry

Liczba przypadków odry w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie stale rośnie. Na całym świecie liczba przypadków wzrosła o 79% od 2022 r. do 2023 r. W Stanach Zjednoczonych CDC zgłosiło 20 przypadków odry na dzień 15 lutego 2024 r. Porównaj to z 58 przypadkami odry w całym 2023 r. Jeśli zatem tendencja ta się utrzyma, CDC spodziewa się w tym roku wzrostu liczby przypadków odry w Stanach Zjednoczonych o 175%. Ogniska występują w wielu stanach. Kalifornia, Arizona, Minnesota, Missouri, Georgia, Wirginia, Nowy Jork, Nowy Jork, Ohio, Pensylwania i jeden przypadek w Maryland. Przywódcy Światowej Organizacji Zdrowia wyrażają głębokie zaniepokojenie wzrostem liczby przypadków odry, podobnie jak eksperci w Stanach Zjednoczonych, w tym z Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health. Chociaż zdecydowana większość amerykańskich przedszkolaków jest zaszczepiona przeciwko odrze. W skali kraju odsetek zaszczepionych uczniów przeciwko odrze wynosi około 93%. Jednak ryzyko wybuchu epidemii występuje pomiędzy społecznościami lub grupami jednostek, w których występują grupy niezaszczepione i podatne, a każdą osobą, która otrzymała dawkę szczepionki przeciwko odrze lub została już zakażona.

Wzrost liczby przypadków odry w Maryland budzi zaniepokojenie urzędników ds. zdrowia na całym świecie


W Maryland obserwuje się epidemię przypadków odry, co odzwierciedla tendencję panującą w całym kraju, która według urzędników odpowiedzialnych za służbę zdrowia może jeszcze wzrosnąć. PDF: Broszura informacyjna na temat odry (Departament Zdrowia stanu Maryland) Liczba przypadków odry w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie stale rośnie. Na całym świecie liczba przypadków wzrosła o 79% od 2022 r. do 2023 r. W Stanach Zjednoczonych Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom zgłosiły 20 przypadków odry na dzień 15 lutego. W całym ubiegłym roku odnotowano 58 przypadków odry. Jeśli ta tendencja się utrzyma, Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom spodziewają się w tym roku wzrostu liczby przypadków odry o 175%. Ogniska choroby odnotowano także w wielu stanach, w tym w Arizonie, Kalifornii, Gruzji, Minnesocie, Missouri, New Jersey, Ohio, Pensylwanii i Wirginii. Jak w Nowym Jorku. Chociaż zdecydowana większość amerykańskich przedszkolaków jest zaszczepiona przeciwko odrze, eksperci z Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health w USA i przywódcy Światowej Organizacji Zdrowia wyrażają głębokie zaniepokojenie wzrostem liczby przypadków odry na poziomie krajowym. odsetek zaszczepionych wśród tych uczniów wynosi 93%, ale ryzyko wybuchu epidemii występuje wśród społeczności lub grup jednostek, gdzie występują grupy nieszczepione i bezbronne”. Międzynarodowe Centrum Dostępu do Szczepionek i profesor w Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health. Każda osoba, która otrzymała obie dawki szczepionki przeciw odrze, chorowała już na odrę lub urodziła się przed 1957 rokiem, nie jest zagrożona.

W Maryland obserwuje się epidemię przypadków odry, co odzwierciedla tendencję panującą w całym kraju, zgodnie z którą obawy urzędników ds. zdrowia mogą jeszcze wzrosnąć.

| PDF: Arkusz informacyjny na temat odry (Departament Zdrowia stanu Maryland)

Liczba przypadków odry w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie stale rośnie. W skali globalnej liczba przypadków wzrosła o 79% w latach 2022–2023.

W Stanach Zjednoczonych Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom zgłosiły 20 przypadków Odra Od 15 lutego.

W całym ubiegłym roku odnotowano 58 przypadków odry. Jeśli ta tendencja się utrzyma, Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom spodziewają się w tym roku wzrostu liczby przypadków odry o 175%.

Ogniska choroby zgłoszono w wielu stanach, w tym w Arizonie, Kalifornii, Gruzji, Minnesocie, Missouri, New Jersey, Ohio, Pensylwanii i Wirginii, a także w Nowym Jorku.

Choć zdecydowana większość amerykańskich przedszkolaków jest zaszczepiona przeciwko odrze, eksperci z Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health w Stanach Zjednoczonych i przywódcy Światowej Organizacji Zdrowia wyrażają głębokie zaniepokojenie wzrostem liczby przypadków odry.

„W skali kraju odsetek tych uczniów zaszczepionych przeciwko odrze wynosi 93%, ale ryzyko wybuchu epidemii występuje wśród społeczności, grup jednostek, gdzie występują grupy nieszczepione i bezbronne” – powiedział dr William Moss, dyrektor wykonawczy Children's Research Centrum „do kontuzji”. Międzynarodowe Centrum Dostępu do Szczepionek i profesor w Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health.

Każda osoba, która otrzymała obie dawki szczepionki przeciw odrze, chorowała już na odrę lub urodziła się przed 1957 rokiem, nie jest zagrożona.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *