Śmigłowiec NASA Creativity Mars przetrwał „anomalię podczas lotu” podczas swojego szóstego lotu

Śmigłowiec NASA Creativity Mars przetrwał „anomalię podczas lotu” podczas swojego szóstego lotu

Sonda wędrująca NASA uchwyciła ten obraz kreatywności na Ziemi 23 maja 2021 r., Dzień po szóstym „stresującym” locie.

NASA / JPL-Caltech / ASU / MSSS; Red Circle autorstwa Amanda Coser / CNET

Ta historia jest częścią Witamy na planecie MarsNasza seria odkrywania Czerwonej Planety.

Śmigłowiec kreatywności NASA na Marsie był historią triumfu, a teraz jest to historia wytrwałości. Po pięciu udanych lotach Ingenuity napotkał „anomalię podczas lotu” podczas swojej szóstej próby lotu. Mimo problemu helikopter wylądował bezpiecznie.

NASA była Planuje wysłać helikopter na misję ekspedycyjną Do zdjęć lotniczych krajobrazów i lądowań w nowej lokalizacji. Pierwsze 490 stóp (150 metrów) lotu minęło gładko 22 maja. „Ale pod koniec tej nogi coś się wydarzyło: kreatywność zaczęła dostosowywać swoją prędkość i przechylać się w przód iw tył w oscylujący sposób”. NASA powiedziała w oświadczeniu w czwartek.

Helikopter nadal się wznosił, a NASA zauważyła nagły wzrost zużycia energii, zanim Ingenuity bezpiecznie wylądował.

Kreatywność ma na celu dbanie o siebie w locie. Według NASA, Wykorzystuje inercyjną jednostkę pomiarową (IMU) do śledzenia lokalizacji, prędkości i pozycji (lokalizacji, prędkości i kierunku). Działa to we współpracy z obrotową kamerą nawigacyjną, która zasila system obrazami.

„Po około 54 sekundach lotu potok obrazu dostarczany przez kamerę nawigacyjną nie działa” – powiedziała NASA. „Ta wada spowodowała utratę pojedynczego obrazu, ale co ważniejsze, spowodowała, że ​​wszystkie kolejne obrazy nawigacyjne były dostarczane z niedokładnymi sygnaturami czasowymi”.

Problem z obrazem spowodował w zasadzie ból głowy w systemie nawigacyjnym Ingenuity, powodując, że próbował on sam się naprawić z powodu „fałszywych błędów”. Świadectwem konstrukcji i konstrukcji śmigłowca było wylądowanie 16 stóp (5 metrów) od pozycji docelowej. Wytrwały łazik zrobił następnego dnia zdjęcie swojego latającego towarzysza.

„W bardzo realnym sensie, kreatywność przeniknęła sytuację i chociaż lot ujawnił lukę czasową, którą należy teraz usunąć, potwierdziła również siłę systemu na wiele sposobów”, Harvard Grip Books, Chief Creative Pilot w Jet Propulsion Laboratory NASA.

Opisał tę podróż jako „wyczerpującą”. Nie są to pierwsze problemy związane z ambitną misją zaprezentowania technologii, ale są one bardziej dramatyczne niż precedensowe Problem z oprogramowaniem opóźniający start czwartego lotu Ingenuity w kwietniu.

Kreatywność od razu się powiodła Został podniesiony jako pierwszy z ziemi. Każdy następny lot powietrzny stanowił dodatkowe zwycięstwo, które ilustruje, jak można było osiągnąć lot z napędem i sterowaniem na innej planecie i co to może oznaczać dla przyszłych badań.

Podążać Kalendarz kosmiczny 2021 dla CNET Aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami o kosmosie w tym roku. Możesz nawet dodać go do swojego Kalendarza Google.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *