Snoopy, manekiny i Apollo 11 będą huśtać się przy księżycu na pokładzie Artemis I

Snoopy, manekiny i Apollo 11 będą huśtać się przy księżycu na pokładzie Artemis I

Kiedy rakieta Space Launch System i kapsuła Orion, które mają wystartować 29 sierpnia, wystartują w podróż poza Księżyc, statek kosmiczny będzie miał na pokładzie specjalne przedmioty.

Wewnątrz Oriona będą trzy modele, zabawki, a nawet Amazon Alexa, wraz z przedmiotami historycznymi i edukacyjnymi.

Misja – która rozpocznie program Artemis, mająca na celu ostatecznie powrót ludzi na Księżyc – kontynuuje tradycję, która rozpoczęła się w latach 60. XX wieku przez statek kosmiczny NASA przewożący pamiątki. Tradycja obejmuje Złota płyta sondy Voyager i Samochodowy mikrochip Perseverance nosi 10,9 miliona nazwisk. Artemis I będzie nosić 120 funtów pamiątek i innych przedmiotów w swoim oficjalnym zestawie podróżnym.
W kwaterze głównej dowódcy Oriona będzie Komandor Monnequin Campos, odpowiedni manekin, który może zbierać dane na temat tego, co ludzka załoga może napotkać w przyszłości podczas podróży na Księżyc. Jego imię zostało wybrane w publicznym konkursie i jest nawiązaniem do Arturo Camposdyrektor podsystemu zasilania elektrycznego NASA, który pomógł bezpiecznie sprowadzić Apollo 13 na Ziemię.

Stanowisko dowódcy ma czujniki za siedzeniem i zagłówkiem, które śledzą przyspieszenie i wibracje przez czas trwania misji, która ma trwać około 42 dni. Model będzie również nosił nowy kombinezon Orion Crew Survival System przeznaczony dla astronautów do noszenia podczas startu i powrotu. Kombinezon ma dwa czujniki promieniowania.

Dwa „Duchy” o imionach Helga i Zohar zasiądą na pozostałych fotelach Oriona. Ten model torsu jest wykonany z materiałów symulujących tkanki miękkie, organy i kości kobiety. W dwóch pniach znajduje się ponad 5600 czujników i 34 detektory promieniowania do pomiaru ilości narażenia na promieniowanie, które występuje podczas misji.

Manekiny są częścią Eksperyment promieniowania Matrushka AstroradJest to współpraca pomiędzy Niemieckim Centrum Lotniczym, Izraelską Agencją Kosmiczną, NASA i instytucjami w kilku krajach. Zohar będzie nosił AstroRad, kamizelkę antyradiacyjną, aby przetestować jego skuteczność, jeśli przyszłe załogi napotkają burzę słoneczną.
Manneken Zohar ma na sobie wiatrówkę o nazwie AstroRad.
Alexa będzie przez cały czas z Amazona Jako oferta technologiczna opracowana przez Lockheed Martin, Amazon i Cisco. Demo technologii, zwane Callisto, zawiera zrekonfigurowane wersje Alexa, asystenta głosowego Amazona oraz platformę telekonferencyjną Cisco WebEx, aby przetestować działanie tych aplikacji w kosmosie.

Celem Callisto, nazwanym na cześć gospodarza łowiącego Artemidy z greckiej mitologii, jest pokazanie, w jaki sposób astronauci i kontrolerzy lotu mogą wykorzystać technologię, aby uczynić swoją pracę bezpieczniejszą i bardziej wydajną, podczas gdy ludzie badają przestrzeń kosmiczną.

Pierwsza misja księżycowa NASA w Artemis będzie miała wirtualnego astronautę: Amazon”  s Alexa

Callisto będzie jeździć wzdłuż konsoli środkowej Oriona. Tablet z ekranem dotykowym będzie udostępniał obraz i dźwięk bezpośrednio między statkiem kosmicznym a Centrum Kontroli Misji Johnson Space Center w Houston.

bawić się w kosmosie

Snoopy i przestrzeń idą w parze. Ukochana postać stworzona przez Charlesa M. Schulze jest związana z misjami NASA od czasu programu Apollo, kiedy Schulze narysował komiksy przedstawiające Snoopy’ego na Księżycu. Księżycowy łazik Apollo 10 otrzymał przydomek „Snoopy”, ponieważ według NASA jego zadaniem było szpiegowanie i eksploracja lądowiska księżycowego Apollo 11.

Snoopy będzie działał jako wskaźnik nieważkości Artemidy I.

Pluszowy Snoopy po raz pierwszy poleciał w kosmos w 1990 roku na pokładzie promu Columbia.

Końcówka pióra używana przez Schulze z Muzeum i Centrum Badawczego Charlesa M. Schulze w Santa Rosa w Kalifornii dołączy do misji Artemis I, opakowanej w kosmiczny komiks. A pluszowy Snoopy będzie latał jako wskaźnik nieważkości w kapsule.

Agencja ma długą historię wykorzystywania zabawek w kosmosie jako wskaźników stanu zerowej grawitacji – nazwanych tak, ponieważ zaczynają się one unosić, gdy tylko statek kosmiczny wejdzie w stan zerowej grawitacji.

W ramach współpracy NASA z Europejską Agencją Kosmiczną, która dostarczyła moduł serwisowy dla Oriona, mini-gra Shaun the Sheep będzie również pasażerem Artemidy. Postać jest częścią dziecięcego show z serii „Wallace and Gromit”.

Owca Shaun jest sfotografowany przed modelem statku kosmicznego Orion.

Cztery minifigurki Lego również jeżdżą w Orionie w ramach trwającego partnerstwa między NASA a Grupą Lego, mając nadzieję na zaangażowanie dzieci i dorosłych w edukację STEM.

kapsuła czasoprzestrzenna

Artemis I Oficjalny Zestaw Lotniczy, w tym tysiące pozycjiniosąc zestaw naszywek, przypinek i flag, którymi można się podzielić z tymi, którzy przyczynili się do inauguracyjnego rejsu po tym, jak kapsuła spadła do Pacyfiku w październiku.
Personel sprawdza miejsca misji Artemidy I przed lotem.

Szereg przedmiotów — takich jak odznaki nauk o kosmosie od Girl Scouts of America, cyfrowe spostrzeżenia uczniów dotyczące eksploracji księżyca z Niemieckiej Agencji Kosmicznej oraz cyfrowe zgłoszenia z konkursu na esej Artemis Moon Pod — uhonoruj ​​wkład uczniów i nauczycieli poprzez zainteresowanie nauka, technika, inżynieria i matematyka.

Asortyment nasion drzew i roślin będzie na pokładzie statku, co jest ukłonem w stronę podobnej tradycji, która rozpoczęła się podczas misji Apollo 14. Nasiona zostały później zasiane i stały się „drzewami księżycowymi” w ramach eksperymentu mającego na celu zrozumienie skutków środowisko kosmiczne na nasionach. NASA podzieli się nasionami Artemidy z nauczycielami i instytucjami edukacyjnymi po powrocie kapsuły.

Poszukuje Brytyjska Agencja Kosmiczna

W locie obecnych jest kilka przedmiotów Apollo, w tym medal pamiątkowy Apollo 8, łatka misji Apollo 11, piorun z jednego z silników Apollo 11 F-1 i mały kamień księżycowy zebrany podczas Apollo 11, który również poleciał na pokład ostatni lot promu. Przedmioty zostały udostępnione przez Narodowe Muzeum Lotnictwa i Kosmosu, które po powrocie pokaże je na wystawie.

Śruba wyleci z jednego z silników Apollo 11.  s F-1 na Artemis I.

Na pokładzie będą też elementy kultury. Wydrukowana w 3D replika greckiej bogini Artemidy dołączy do lotu kosmicznego, a później zostanie wystawiona w Muzeum Akropolu w Grecji. Europejska Agencja Kosmiczna udostępniła pocztówkę z uznanej „Podróży na Księżyc” Georgesa Millera do zestawu lotniczego.

A Izraelska Agencja Kosmiczna przekazała kamyk z najniższej suchej powierzchni Ziemi, wybrzeża Morza Martwego, na podróż na Artemis 1, podróż, która przemierzy więcej niż jakikolwiek człowiek kiedykolwiek wcześniej.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *