Sny w domu czarownicy: analiza; Graficzna przygoda inspirowana Lovecraftem

Trudno wskazać dokładne przyczyny utraty popularności wśród szerokiego grona odbiorców, którzy zetknęli się z graficzną przygodówką pod koniec lat 90. Bez postanowienia o ciągłości gatunek ten przeszedł od bycia lubianym przez graczy i graczy do doświadczania niepokojącego braku zainteresowania. Niektórzy obwiniali ten typ bezwładność, niemożność ewoluowania w swojej sugestii, zdolność do zaoferowania czegoś więcej niż to, co już zostało zobaczone. Wciąż pamiętamy, jak zostaliśmy sprzedani w 2005 roku Fahrenheita autorstwa Davida Cage’a Podobnie jak ewolucja graficznej przygody i nowy kierunek, jaki powinna obrać, co na szczęście nie miało miejsca.

Dlatego takie ciekawe próby Pójdź o krok dalej w tym gatunku Jak cudownie Sny w domu czarownicydodając do tego klasyczną graficzną formułę przygodówki Dotyka RPG i gry survivalowej, całkiem poprawnie. Jakby tego było mało, zajmuje jego miejsce Opowiadanie Lovecrafta pod tym samym tytułemI Sny w domu czarownicya prawda jest taka, że ​​jego inscenizacja wspaniale odtwarza wrażenia dzieła geniuszu z Providence.

nasz Ostateczny werdykt jest pozytywnyI ogólnie bardzo podobał nam się ten tytuł. To nie jest idealne, wolelibyśmy mieć lepszą pracę nad łamigłówkami, pozwoliło nam odwiedzić kilka innych lokalizacji i mieć większą różnorodność w rozwoju, ale jest to wybaczalne, biorąc pod uwagę, że mamy pracę Małe niezależne fińskie studioi oceń atrakcyjną cenę 10,99 euro które zostały wystawione na sprzedaż. Wszystko, co nam pozostaje, to przygotować się na stawienie czoła złowrogim horrorom, które czają się w szczelinach między wymiarami, i modlić się o zdrowie psychiczne na końcu podróży.

Sny o domu czarownic

Jak już skomentowaliśmy, adres jest plikiem Grywalna wersja opowieści Lovecrafta o tej samej nazwie. Wcielamy się w ucznia Waltera Gilmanaktóry jest w całości 1929 przenieść się do Arkham, Massachusetts, Aby rozpocząć studia w prestiżowej Uniwersytet Miskatonic. Ciotka znajduje dla niego kwaterę w pobliskim starym domu, w którym nasz bohater przystosuje się do zbliżającego się studenckiego życia. Niestety dla ciebie, wkrótce to zobaczysz W domu Dombrovsky’ego dzieje się coś naprawdę dziwnegoI będziesz ofiarą niektórych koszmary co byłoby trudne do odróżnienia od rzeczywistości.

W miejscu, w którym mieszka Walter, działają ukryte siły i jeśli wkrótce nie odkryje, co się dzieje, jego istnienie i istnienie samej rzeczywistości będzie poważnie zagrożone. Jeśli kiedykolwiek czytałeś historię Lovecrafta, już wiesz, dokąd zmierza materiał, ponieważ tekst podąża za fabułą. Dobrą wiadomością, jaką daje nam ta konkretna mikstura, jest to, że będziemy w stanie to zrobić Zmierz się z faktami z wielu podejść, moc utkania naszej przyszłości z wydarzeń. Oczywiście musimy zaakceptować konsekwencje naszych działań.

Możemy skupić się na nauce i życiu studenckim, próbując przetrwać z naszych skromnych dochodów lub pogrążyć się w szaleństwie i oddawać się Tajemnicza, tajemnicza wiedza Doprowadzi nas do kontemplacji nieznanych okropności. On Czas płynie nieubłaganie W cyklach dnia i nocy i Może to być przeddzień końca naszej przygody. To, co zrobimy do tego czasu, zależy wyłącznie od nas i do nikogo to nie doprowadzi Wiele zakończeń Rozwijaj tę przygodę. Niestety w tej chwili adres Nie dysponuje tłumaczeniem swoich tekstów na język hiszpańskipodobno możliwość witryny nie została jeszcze zrealizowana.

Przetrwaj, jeśli potrafisz

Z pozoru przeżywamy obrazkową przygodę Kontrola indeksu i klasyczny zapas, ale tylko z wyglądu. Jeśli przesuniemy kursor na górę ekranu, nad ekwipunek, zobaczymy serię Nasze statystyki postaci, któremu należy poświęcić dużo uwagi. Będziemy musieli obserwować, czy Walter to zrobi głódhuk wypoczętyjeśli posiadasz zimnoTen mokry Również rannyi działać odpowiednio, gdy któryś z tych stanów osiągnie alarmujące wartości. Będziemy musieli zracjonalizować nasze skromne dochody, aby zaspokoić nasze potrzeby i poszukać alternatywnych sposobów zarabiania Pieniądz i zarządzanie nim Bardzo ważny rozdział przygody.

do większej niż ta strona PrzetrwanieZobaczymy efekt seksu Rola W szeregu parametrów naszej osobowości, nad którymi możemy pracować nad poprawą. the Zdrowie, znajomość matematyki, chemii, astrologii i bezpieczeństwa indywidualnego Charakter to cechy, które będą się poprawiać lub pogarszać w zależności od naszych wyników, pozwalając nam wykonywać określone czynności, zdobywać informacje i przechodzić przez określone gałęzie przygody.

Jak już wspomniano, będziemy mieć Pełna swoboda stawienia czoła przygodziePodczas gdy czas płynie nieubłaganie w cyklach dnia i nocy, aż do wigilii maja, która oznacza jego koniec. Różne elementy gry będą losoweawansować Odnośnie z adresu. Bardzo trudno jest zobaczyć wszystko, co ma do zaoferowania w pierwszej grze, co więcej, wiele rzeczy umknie nam, gdy po prostu skupimy się na złym przetrwaniu. Tytuł zachęca do poznawania jego mechaniki i eksperymentowania w celu głębszego zagłębienia się we wszystko, co ma do zaoferowania. Nasza pierwsza gra zajęła trochę czasu 6-7 godzinI zostawiliśmy wiele rzeczy do zrobienia. zwróć się do niego 3 poziomy trudności i tryb Iron Man Jest to bardzo trudne, ponieważ stan gry możemy zapisać tylko raz.

Ogólnie rzecz biorąc, podobało nam się opracowanie tytułu, z pewnymi zastrzeżeniami. Więcej miejsc i zadań do wykonaniaw pewnych momentach staje się raczej nudny. Nie spotykamy też gry, która błyszczy na poziomie puzzli, a to jest karane jako grafika przygodowa. Nie jest ich wielu i nie są szczególnie biegli, choć prawdą jest, że wielu z nich ucieknie nam, gdy będziemy podążać pełną przygód ścieżką i skupiać się na utrzymaniu optymalnych wartości naszej osobowości. I chodzi o to, że dojdziemy do tego, że jeśli całkowicie stracimy zdrowie psychiczne, co nie jest zbyt skomplikowane, biorąc pod uwagę otaczający nas horror, nasza postać spróbuje popełnić samobójstwo i Śmierć naturalnie będzie nas prześladować przez całą grę.

90 pikselowych sekund

Część wizualna gry jest zgodna sztuka pikseli jest bardzo udana, który również przywołuje Lucasa po raz pierwszy. Zarówno na poziomie sprite’ów, jak i animacji oraz tła, praca jaką wykonał Gry z atomem mózgu Ze swoim wspaniałym tytułem. Wystarczy obejrzeć zrzuty ekranu towarzyszące tekstowi, aby się z nim zapoznać. Kierunek artystyczny ładnie kontrastuje z tym, czego można by się spodziewać Wcielenie twórczości Lovecrafta w grze wideo. To prawda, że ​​utracono więcej witryn, ale generalnie nie można prosić o więcej wykresów z tytułu tych roszczeń.

Tak, przepraszamy za tytuł Nie ma głosów dla twoich postaci, tracisz część zanurzenia w nim. Przez całą przygodę będziemy musieli ograniczyć się do czytania tekstów, bez jakiegokolwiek dialogu mówionego. Zwrotka jest spójna i ma momenty, w których błyszczy i gdzie widać rękę kompozytora Troy Sterling Nieźle.

Dreams in the Witch House to inna graficzna przygoda, która nas przekonała. Elementy RPG i survivalowe dodają funkcje, które odróżniają go od rówieśników, dostarczając produkt o dużej osobowości. Mistrz, jeśli chodzi o przechwytywanie na ekranie, opowiadanie Lovecrafta o tej samej nazwie w końcu oferuje wysoce zalecany tytuł. Co prawda mamy do czynienia z przeciętnym produktem, któremu przydałoby się więcej stron do odwiedzenia oraz większa różnorodność i możliwości, ale mimo wszystko jest to tytuł atrakcyjny. Daje nam pełną swobodę stawienia czoła przygodzie, która kończy się wraz z nadejściem wyznaczonego dnia, a to, co wydarzy się do tego czasu, pozostaje w naszych rękach. Może czasami tempo trochę spada i ciężko jest wycisnąć się w pierwszym przejeździe, ale z pewnością motywuje cię to do tego, by postarać się o lepsze wyniki w drugim przejeździe lub po prostu spróbować pozostać na wyższym poziomie trudności. Gratulujemy takim próbom pójścia o krok dalej w graficznej przygodzie, a to oczywiście pozycja obowiązkowa dla fanów mistrza kosmicznego horroru z Providence.

najlepszy

  • Udana próba graficznej przygodówki z elementami RPG i survivalu
  • Znakomicie oddaje scenerię historii Lovecrafta, z której został zainspirowany
  • Swoboda wyboru rozwijania przygody według własnych upodobań

najgorszy

  • Brakuje trochę zawartości, więcej lokacji, misji i możliwości
  • Nie świeci w zagadkach, ani w ilości, ani w jakości

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *