Sobiesław Zasada poprowadzi ekstremalny Rajd Safari w wieku 91 lat

Sobiesław Zasada To było trzy razy Rajdowy Mistrz Europy Między 1966 a 1971 rokiem. A teraz z 91 lat, Ponownie sugerowana konkurencja. Czasami wiek nie musi być przeszkodą w rywalizacji.

Byłby to wyczyn byłego mistrza Polski w Europie Rekord: Zostanie najstarszym kierowcą, który ukończy rajd, i zrobiłby to z wszystkimi certyfikatami lekarskimi.

Złudzenie na pewno narodzi się wraz z powrotem legendarnego Rajdu, jedynego na Mistrzostwach Świata w Afryka: Rajd Safari, który nie był kwestionowany od dwóch dekad.

Sainz: „To było niebezpieczne”

Dwukrotny rajdowy mistrz świata Carlos Sainz wspomina to jako jeden z najbardziej skomplikowanych testów na torze: „Trasy nie były zamknięte w 100 procentach. Żyrafy, antylopy, a nawet cywile… to było niebezpieczne. To było zbyt ekstremalne, zrobiło się ciemno … tego rodzaju okrucieństwa. “

Rajd powróci w łagodniejszej wersji pod koniec czerwca, a Zsada będzie pamiętał, kiedy ścigał się z żoną jako pilot i Danny Sordo Już przygotowuję się na wyjątkowe przeżycie.

Zasada zrobi to na pokładzie Forda Fiesta bez obawy o trudne warunki życia Kenia, Kraj będący gospodarzem wydarzenia.

Urodzona w polskiej Dąbrowie Górniczej 27 stycznia 1930 roku Zasada zdobyła sezonowe mistrzostwa Europy. 1966, 1967 i 1971. Był także mistrzem Polski w latach 1967, 1968 i 1973.

Ostatni post Zasady w Safari był w 1997 roku z rozszerzeniem Może możesz mnie nauczyć. Zanim przystąpię do tego testu z rozszerzeniem Porsche W 1973 roku i A. Mercedes W 1978 i 1979 roku.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *