Sobiesław Zasada poprowadzi ekstremalny Rajd Safari w wieku 91 lat

Sobiesław Zasada To było trzy razy Rajdowy Mistrz Europy Między 1966 a 1971 rokiem. A teraz z 91 lat, Ponownie sugerowana konkurencja. Czasami wiek nie musi być przeszkodą w rywalizacji.

Byłby to wyczyn byłego mistrza Polski w Europie Rekord: Zostanie najstarszym kierowcą, który ukończy rajd, i zrobiłby to z wszystkimi certyfikatami lekarskimi.

Złudzenie na pewno narodzi się wraz z powrotem legendarnego Rajdu, jedynego na Mistrzostwach Świata w Afryka: Rajd Safari, który nie był kwestionowany od dwóch dekad.

Sainz: „To było niebezpieczne”

Dwukrotny rajdowy mistrz świata Carlos Sainz wspomina to jako jeden z najbardziej skomplikowanych testów na torze: „Trasy nie były zamknięte w 100 procentach. Żyrafy, antylopy, a nawet cywile… to było niebezpieczne. To było zbyt ekstremalne, zrobiło się ciemno … tego rodzaju okrucieństwa. „

Rajd powróci w łagodniejszej wersji pod koniec czerwca, a Zsada będzie pamiętał, kiedy ścigał się z żoną jako pilot i Danny Sordo Już przygotowuję się na wyjątkowe przeżycie.

Zasada zrobi to na pokładzie Forda Fiesta bez obawy o trudne warunki życia Kenia, Kraj będący gospodarzem wydarzenia.

Urodzona w polskiej Dąbrowie Górniczej 27 stycznia 1930 roku Zasada zdobyła sezonowe mistrzostwa Europy. 1966, 1967 i 1971. Był także mistrzem Polski w latach 1967, 1968 i 1973.

Ostatni post Zasady w Safari był w 1997 roku z rozszerzeniem Może możesz mnie nauczyć. Zanim przystąpię do tego testu z rozszerzeniem Porsche W 1973 roku i A. Mercedes W 1978 i 1979 roku.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *