Sojusz Putina popycha Rosję w kierunku wojny z Polską

Rosyjski parlamentarzysta i czołowy członek partii politycznej prezydenta Władimira Putina Jedna Rosja zasugerował, by Rosja rozważyła możliwość „eliminacji redukcyjnej” Polski po Ukrainie.

Wypowiedzi Olega Morozowa w Telegramie były odzwierciedleniem samookreślonego przez Putina celu „denuncjowania” Ukrainy.

Według angielskiego tłumaczenia Morozow powiedział w poście, że „po Ukrainie powinien być pierwszy w linii donosu”.

Nie jest od razu jasne, dlaczego Morozow uważa, że ​​Polska potrzebuje „denuncjacji”, ale te komentarze mogą dalej eskalować napięcia między Rosją a Europą w środku wojny na Ukrainie. Polska jest jednym z 30 państw członkowskich NATO, co oznacza, że ​​każda rosyjska próba inwazji na ten kraj wywołałaby masową wojnę z sojuszem wojskowym.

Tydzień nowości Aby skomentować te komentarze, skontaktował się z Marokiem za pośrednictwem Dumy Państwowej, niższej izby rosyjskiego parlamentu.

Polski nie dał żadnych wyraźnych wskazówek, czy może w przyszłości zaatakować Polskę, ale polski wiceminister spraw zagranicznych Pavel Jabłoński powiedział w rozmowie z Al Jazeerą pod koniec marca, że ​​„absolutna pewność”, że Putin chce zaatakować. Polska.

„Jednocześnie mocno w to wierzymy [Putin] Nie zrobi tego teraz, ponieważ jest zbyt zajęty tym, co dzieje się na Ukrainie” – powiedział Jablonsky.

Rosyjski parlamentarzysta i kluczowy sojusznik rosyjskiego prezydenta Władimira Putina zasugerował, by Rosja przyjrzała się poszukiwaniu „redukcji” Polski po Ukrainie. Powyżej Kreml, Wieżę Spaską i Sobór Wasyla Błogosławionego można zobaczyć podczas parady z okazji Dnia Zwycięstwa na Placu Czerwonym 4 maja w Moskwie.
Współtwórca / atrapy obrazów

To nie pierwszy raz, kiedy Morozow w swojej retoryce bierze na cel NATO.

W zeszłym miesiącu, po tym jak słowacki premier Edward Heger potwierdził, że Słowacja przekazała Ukrainie systemy obrony przeciwlotniczej S-300, Morozow pojawił się na pierwszym kanale Rosji, mówiąc: „Musimy zrozumieć, że zachodnia grupa nie ma szans na wygranie tej wojny”.

Słowacja jest krajem NATO i jednym z wielu państw członkowskich, które od początku wojny pod koniec lutego dostarczały Ukrainie broń i zaopatrzenie.

„Głęboko wierzę, że w przyszłości zobaczymy operacje specjalne naszych sił powietrznych i naszych jednostek specjalnych w celu zniszczenia okrętów NATO” – powiedział Morozow.

Morozow powiedział podczas procesu, że „cała wojna się zaczęła”.

Chociaż skutki konfliktu były odczuwalne na całym świecie, fizyczna wojna Rosji nie wykroczyła jeszcze poza granice Ukrainy. Putin powstrzymał się również od oficjalnego wypowiedzenia wojny Ukrainie.

Morozow oskarżył Zachód, że chce, aby wojna na Ukrainie „trwała tak długo, jak to możliwe”.

„Uważają, że ta wojna uszczupli nasze zasoby militarne i gospodarcze” – dodał Morozow.

Tydzień nowości Skontaktowałem się z MSZ Rosji i Polski w celu uzyskania komentarza.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *