Sonda Juno NASA odkrywa więcej o Wielkiej Czerwonej Plamie Jowisza

Sonda Juno NASA odkrywa więcej o Wielkiej Czerwonej Plamie Jowisza

Naukowcy dokonali nowego odkrycia na temat ogromnej i długotrwałej burzy w atmosferze Jowisza.

Badanie opublikowane niedawno w Nauki ścisłe Mówi, że Wielka Czerwona Plama Jowisza, burza wystarczająco szeroka, by pokryć Ziemię, jest również bardzo głęboka.

Sonda Juno NASA używa specjalnych instrumentów do robienia zdjęć planety.

Scott Bolton z Southwest Research Institute w Teksasie był głównym naukowcem w badaniu. Powiedział, że promieniowanie mikrofalowe i narzędzia do mapowania grawitacyjnego z Juno pokazują burzę ”zanika „Powoli i” nadal spada. Wyjaśnił, że burza nie miała wyraźnego końca pod chmurami.

Głębokość burzy może wynosić od 350 do 500 km. Jego szerokość wynosi 16 000 km.

Planeta znana jest z silnych burz w swojej atmosferze. Tysiące burz wir O Jowiszu w dowolnym momencie, powiedzieli naukowcy. Burze powodują kolorową chmurę wzory – rysunek Pokazuje się za pomocą narzędzi do obrazowania i mapowania. Niektóre narzędzia tworzą obrazy w trzech Wymiary.

Bolton powiedział, że następnym projektem Juno jest mapowanie burz na dalekiej północy i południu planety. Może być głębszy niż Wielka Czerwona Plama.

Bolton powiedział, że nie chce zgadywać, że Wielka Czerwona Plama była najgłębszą burzą na planecie. Ponieważ jednak plama jest najszersza, powiedział, może być też najgłębsza.

Sonda Juno rozpoczęła orbitowanie wokół Jowisza w 2016 roku. NASA ogłosiła niedawno, że projekt zostanie przedłużony do 2025 roku.

Jestem Dan Friedel.

Dan Friedel zaadaptował tę historię do nauki języka angielskiego na podstawie raportu The Associated Press. Redaktorem był Mario Ritter Jr.

Jakie są twoje przypuszczenia na temat tego, co jeszcze NASA odkryje na temat Jowisza? Powiedz nam w sekcji komentarzy I odwiedź naszą stronę na Facebooku.

___________________________________________________

Słowa w tej historii

Znika – stać się słabszym; powoli znikać

wir – v. Poruszać się w kółko lub powodować taki ruch

wzór – n. powtarzalny kształt lub wzór

Wymiar – n. Długość, szerokość, wysokość lub głębokość obiektu: pomiar jednokierunkowy (np. odległość od sufitu do podłogi w pomieszczeniu)

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *