Sondaż przeprowadzony w Polsce w celu sklasyfikowania większości szanowanych szkół LGBT +

Pierwsza zmiana:

Przeprowadzono ankietę internetową wśród uczniów i uczniów z całej Polski, aby ocenić najbardziej szanowane przez LGBTQ + centra edukacyjne. Inicjatywa wyszła od polskiej organizacji pozarządowej, która pierwsze badanie rozpoczęła w 2018 roku, ale objęła tylko Warszawę, aw tym roku rozszerza się na cały kraj. W kraju, w którym retoryka anty-LGBT była stosowana przez rząd, a zwłaszcza przez Ministra Edukacji, młodzi ludzie mogą wybrać najlepszą dla siebie instytucję.

Napisane przez korespondentkę RFI Warszawa Sarah Bagallo.

Wszystko dzieje się online. Polscy uczniowie, ale także nauczyciele lub inni pracownicy placówek proszeni są o udzielenie odpowiedzi na 17 pytań dotyczących ich szkół państwowych, prywatnych i katolickich.

Czy osoby LGBT + są dyskryminowane? Jaka jest postawa nauczycieli? Czy imiona wybrane przez osoby transpłciowe są szanowane przez szkołę? A może nawet: czy pary tej samej płci mogą wspólnie zatańczyć poloneza pod koniec roku?

Badanie zostało po raz pierwszy opublikowane w 2018 r. Dla miasta Warszawa, w którym w ubiegłym roku wzięło udział 6000 uczestników. W tym roku dotyczy to wszystkich szkół w kraju i zachęca się je do bycia świadomymi tych kwestii.

Retoryka anty-LGBT

Głównym celem jest pokazanie najniżej ocenianych szkół, które często zaprzeczają tej dyskryminacji, co jest faktem. Według badań przeprowadzonych przez Campaign Against Homophobia 70% młodych Polaków LGBT ma myśli samobójcze w kraju, w którym nie ma ochrony prawnej. W Polsce przepisy dotyczące przestępstw z nienawiści nie obejmują aktów orientacji seksualnej ani tożsamości płciowej.

W końcu badanie ma na celu nagrodzenie firm, które mają odwagę bronić równości w złożonym środowisku politycznym, a retoryka anty-LGBT jest wielokrotnie stosowana przez Kościół katolicki i rząd konserwatywny.

Trzy tygodnie temu najsilniejszy w kraju Jarosław Kaczyński bronił społeczności „jednego mężczyzny, jednego mężczyzny, jednej kobiety” w oświadczeniu wydanym podczas Międzynarodowego Dnia Transgender Vision.

Ustawa o „wolnych konserwatystach na studiach”

Presmizla Charneck, minister edukacji powołany w zeszłym roku przez konserwatywny rząd, jest znany ze swoich homoseksualnych poglądów. Według niego jego nominacja spotkała się z dużą krytyką, ponieważ osoby LGBT nie są zwykłymi ludźmi.

Minister chce, aby na polskich uczelniach było miejsce dla konserwatywnych poglądów na kwestie społeczne. Według niego konserwatywni badacze padają ofiarą dyktatury lewicowych, liberalnych idei.

„Małżeństwo jest między mężczyzną i kobietą, matka jest matką, ojciec jest ojcem. Minister ma nadzieję, że wkrótce w parlamencie pojawi się ustawa, która „uwolni konserwatystów na uczelni”.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *