Sony może dokonać nowych przejęć, chcąc zainwestować w rozrywkę „na zupełnie nowym poziomie”

Sony może dokonać nowych przejęć, chcąc zainwestować w rozrywkę „na zupełnie nowym poziomie”

Sony może dokonać nowych przejęć: prezes ogłosił plany inwestowania w rozrywkę „na zupełnie nowym poziomie”, zmieniając swoją działalność finansową w spin-off.

Większe stają się coraz bardziej popularne fuzji i przejęć w branży gier wideo. Najbardziej weterani tego świata, tacy jak Sony i Microsoft, oraz firmy zewnętrzne, takie jak Ubisoft, Activision czy Bethesda, Szukam kupić lub kupić Aby wzmocnić swoją pozycję w lesie.

Spędziliśmy półtora roku, w którym wieści o przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft za 1 milion dolarów, ogłoszonym w styczniu 2022 roku za rekordowe 69 000 milionów dolarów, nie ustały i nadal jest dalekie od realizacji dzisiaj.

Ale jej największy konkurent, Sony ze swoim PlayStation, nie chce zostać w tyle. Szef Sony (uwaga, cała firma technologiczna, a nie Sony Interactive Entertainment) ogłosił swoje plany Inwestowanie kapitału poprzez spółkę typu spin-offz myślą o rozbudowie przemysł rozrywkowy.

Dyrektor generalny Sony powiedział, Hirokiego Totokiegow ofercie finansowej, którą widzi czasy finansowe (paywall, przez gracz).

Sony planuje ekspansję

W szczególności Totoki wskazał, że chcą stworzyć Nowa spółka zależna przejmie Sony Financial Servicesco między innymi pomogłoby im uzyskać zachęty podatkowe, takie jak obniżki podatków w Japonii, Stanach Zjednoczonych i innych krajach (jak wskazuje Derek Strickland z TweakTown).

Powiedział:Aby rozszerzyć nasz wzrost w perspektywie średnioterminowej i długoterminowej, potrzebujemy możliwości inwestowania w czujniki obrazu i biznes rozrywkowy na zupełnie nowy poziom.„.

To wszystko: Sony dąży do wzrostu iw tym celu uruchomi nową spółkę zależną, której celem będzie ekspansja zarówno w branży technologicznej i przemysłowej, jak i w dziedzinie rozrywki, która obejmuje Gry wideo, a także filmy, seriale, muzyka i wirtualna rzeczywistość.

Ostatnie duże przejęcie działu gier wideo przez Sony miało miejsce w styczniu 2022 r., kiedy kupili Bungie, byłych twórców Halo, teraz skupionych na Destiny 2, którzy w przyszłości będą tworzyć gry jako usługi na PlayStation.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *