Sony ograniczyło korzystanie z kontroli stron trzecich na PS4, ale Francji się to nie spodobało i nałożyło na nią karę w wysokości 251 milionów peso

Sony ograniczyło korzystanie z kontroli stron trzecich na PS4, ale Francji się to nie spodobało i nałożyło na nią karę w wysokości 251 milionów peso

W kilku generacjach konsol urządzenia peryferyjne innych firm były powszechne. Niektórzy producenci oferują akcesoria w cenie znacznie niższej niż oficjalne ceny. Wygląda jednak na to, że Sony nie zgadza się z tą opinią Spowodowało to karę w wysokości 251 milionów pesos Ze względu na potencjalne ograniczenia kontroli produkowanych przez inne firmy.

według Raporty, Sony zostało ukarane grzywną za dwa naruszenia Dotyczy zamówień osób trzecich złożonych przez Francuski Urząd ds. Konkurencji. Kara wskazuje, że podczas aktualizacji konsoli wystąpiły problemy z rozłączeniem.

Ponadto japońska firma podobno udostępniała jedynie urządzenia będące częścią jej programu partnerskiego, wykluczając tym samym te wyprodukowane przez strony trzecie. Co zmusiło osoby trzecie do poddania swoich produktów weryfikacji przez firmę będącą właścicielem PlayStation.

„Sony wdrożyło standardy według własnego uznania, mimo że dostęp do oprogramowania był jedynym sposobem uniknięcia rozłączenia”.

Ta sytuacja dotyka producentów produkujących elementy sterujące.”jakościowy„I sprzedają je po znacznie niższej cenie niż oficjalne kontrolery. Z drugiej strony, chociaż sprzęt Nintendo ma wiele produktów z oficjalnymi licencjami, rzeczywistość jest taka, że ​​istnieje niezliczona ilość kontrolerów wyprodukowanych w Chinach, które działają w Japonii zarówno przewodowo, jak i bezprzewodowo. sprzęt firmy.”

W przypadku PlayStation istnieją inni producenci, tacy jak Razer, oferujący różne wersje swoich kontrolerów. Jednak tańsze opcje nie są obsługiwane przez firmę Sony. Doprowadziło to do wprowadzenia Pozew antymonopolowy we FrancjiChodzi o pozycję rynkową producentów kontrolerów do PlayStation 4.

Z drugiej strony Sony nie jest jedynym, który uniemożliwia podłączenie elementów sterujących.”jakościowy„ na twoją konsolę, a kilka miesięcy temu zgłoszono, że Microsoft wyłączył te elementy sterujące komunikatem „Nieautoryzowane urządzenie„, po podłączeniu do konsoli Xbox.

Tak

Sony na razie nie skomentowało tej sprawy ani nie odpowiedziało publicznie na karę. Będziemy musieli poczekać, aby poznać kolejne kroki i możliwe rozwiązanie problemu.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *