SpaceX bije własny roczny rekord startu

SpaceX bije własny roczny rekord startu

Rakieta Falcon 9 podczas misji Starlink.

Rakieta Falcon 9 podczas misji Starlink.
obrazek: SpaceX

Prywatna firma kosmiczna Elona Muska złamała własną firmę Nagraj większość premier w jednym kalendarzu ogólny-A 2022 nie jest blisko tego To już koniec. Firma zakończyła 32. udane uruchomienie w roku, pokonując 31 udanych uruchomień w 2021 r.

Czy ci się to podoba, czy nie, strumień startów SpaceX w kosmos jest imponujący. W piątek 22 lipca firma z sukcesem uruchomiła 46 Satelity Starlink na niską orbitę okołoziemską za pomocą rakiety wielokrotnego użytku Falcon 9, która została wystrzelona z Space Launch Complex 4 East w bazie sił kosmicznych Vandenberg w Kalifornii. Oznacza to 32 udane starty SpaceX w 2022 r., pokonując poprzedni rekord 31 udanych startów w 2021 r. – a do 2022 r. pozostało jeszcze pięć miesięcy. To rekord dla SpaceX A Również dla każdego dostawcy uruchamiania.

Piątkowa premiera była pierwotnie zaplanowana na czwartek Ale został usunięty, ponieważ komputer Falcon 9 wykrył nieprawidłowy odczyt z silnika Merlina zaledwie 46 sekund przed uruchomieniem. Po dochodzeniu SpaceX przystąpił do startu następnego dnia.

Konstelacja Starlink SpaceX ma na celu zapewnienie światu szybkiego szerokopasmowego Internetu za pośrednictwem sieci 42 000 satelitów na niskiej orbicie okołoziemskiej. SpaceX Powiedział na Twitterze Piątkowa premiera rozszerzyła usługę Starlink do 36 krajów, w tym teraz Luksemburg, Saint Martin i Saint Barthelemy. Firma przeprowadziła również niedzielny start, który wysłał na orbitę dodatkowe 53 satelity Starlink, dodając kolejny udany start do fantastycznego lotu SpaceX w 2022 roku. Obecnie wykonane Z około 2660 funkcjonalnych satelitów.

Założona w 2002 roku firma jest siłą, z którą należy się liczyć w komercyjnej branży kosmicznej. wydanie Niezależnie od rekordu, SpaceX ma nadzieję, że w tym roku uruchomi kolejny kamień milowy – pierwszy test orbitalny gigantycznej rakiety Starship, która obecnie przechodzi testy w Boca Chica w Teksasie.

في حين أن Starlink هي غزوة واعدة للوصول إلى الإنترنت العادل ، إلا أنها لم تخلو من عيوبها Astronomowie są zaniepokojeni Z ryzykiem, jakie Starlink stwarza dla krajobrazu przestrzeni. Ponieważ satelity odbijają światło słoneczne, tworzą smugi w danych astronomicznych gromadzonych przez obserwatoria naziemne, a szum ten może być spotęgowany niedawnym oświadczeniem Muska o Większy, silniejszy Satelity.

jeszcze: Uszkodzona rakieta SpaceX opóźnia kolejną misję NASA astronauty

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.