SpaceX Elon Musk planuje pierwszy lot orbitalny statku kosmicznego

SpaceX Elon Musk planuje pierwszy lot orbitalny statku kosmicznego

Elon Musk SpaceX Ujawnił swoje plany pierwszego orbitalnego lotu testowego swojej 160-stopowej rakiety Starship w dokumentacji ogłoszonej przez FCC w czwartek.

według PlanyLot testowy odbędzie się z obiektów firmy w Boca Chica w Teksasie. Faza doładowania oddzieli się na około trzy minuty od lotu i wyląduje w Zatoce Meksykańskiej, około 20 mil od brzegu.

Statek kosmiczny będzie wtedy nadal latał między Cieśniną Florydy i osiągał orbitę, dopóki nie wykona zmechanizowanego lądowania około 62 mil od północno-zachodniego wybrzeża Kauai „miękkiego lądowania na oceanie”, zgodnie z dokumentacją.

SPACEX SN11 STARSHIP PROTOTYP został przetransportowany do startu PAD w Teksasie przed następnym lotem testowym

Cała podróż ma zająć około 90 minut. Oczekuje się, że maksymalna wysokość statku kosmicznego wyniesie około 72 mil.

W dokumencie nie podano dokładnej daty lotu testowego. Szefowa Musk i SpaceX, Gwen Shotwell, powiedziała wcześniej, że może się to wydarzyć jeszcze w tym roku lub dopiero w marcu 2022 roku.

SpaceX powiedział, że jego celem podczas lotu orbitalnego będzie poznanie dynamiki wejścia i lepsze zrozumienie tego, na co pojazd jest narażony w systemie lotu. SpaceX powiedział, że zebrane dane zostaną zastosowane do projektu pojazdu i pozwolą firmie zaprojektować lepsze modele do wykorzystania w symulacjach wewnętrznych.

Kliknij tutaj, aby przeczytać biznes FOX w podróży

Plik FCC pojawia się po SpaceX Wylądował pomyślnie Piąty test w locie na początku tego miesiąca. Bezzałogowy statek kosmiczny SN15 wystrzelony z obiektu SpaceX w Boca Chica. Podczas sześciominutowego lotu statek kosmiczny podskoczył i wykonał manewr „odwrócenia brzucha”, a następnie poprawił się, zanim wylądował w pionie.

James Leggett z FOX Business przyczynił się do powstania tego raportu.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *