SpaceX i NASA planują zderzenie satelity z asteroidą w przyszłym tygodniu

Cherlynn Low

Od 2017 roku NASA jest w trakcie testów na Dowiedz się, czy satelita może zderzyć się z asteroidą zmienić kurs, Pozyskaj pomoc SpaceX w tym przedsięwzięciu W 2019. Dzisiaj Rocket Corporation że on ma Ukończył statyczny test ogniowy i dąży do 23 listopada jako daty rozpoczęcia testu podwójnego przekierowania asteroidy (DART).

Według SpaceX tego dnia o 22:21 czasu PT NASA „celowo zderzy statek kosmiczny DART z asteroidą, aby sprawdzić, czy jest to skuteczny sposób na zmianę jego kursu, jeśli w przyszłości zostanie wykryta asteroida zagrażająca Ziemi”. Ćwierkać.

Statyczny test ogniowy jest jednym z kilku kroków w Przygotuj pojazd startowy do wdrożenia, sprawdza wydajność rozruchową silnika i mierzy takie rzeczy, jak ciśnienie i temperatura. Po zakończeniu tej fazy wygląda na to, że SpaceX i NASA zamierzają ruszyć do przodu w przyszłym tygodniu.

DART celuje w binarną asteroidę z dwoma ciałami zwanymi Didymos (z greckiego „bliźniak”). Didymus B ma wysokość 160 metrów (około 174 jardy) i krąży wokół Didymusa większego, który ma rozmiar 780 metrów. Podwójna asteroida mogła bezpiecznie ominąć Ziemię w 2022 i ponownie w 2024 – nie byłaby na dobrej drodze do kontaktu z naszą planetą.

Ale NASA ma Zidentyfikowano już co najmniej 23 obiekty które prawdopodobnie wpadną na nas w ciągu najbliższych 100 lat. Strategia obronna jest kluczem do ochrony ludzkości w przypadku pojawienia się Armagedonu na horyzoncie.

Aktualizacja 20.11.21, 1:00 ET: Poprawiliśmy post, aby stwierdzić, że docelowa data premiery to 23 listopada. Przepraszamy za błąd.

Wszystkie polecane przez Engadget produkty są starannie dobierane przez naszą redakcję, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *