SpaceX i NASA rozgrzewają silniki trzeciej misji kosmicznej Musk

ten NASA I Elon Musk Firma SpaceX W tym tygodniu ogłoszono, że start programu Trzecia załogowa misja komercyjna na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) odbędzie się 31 października we wczesnych godzinach porannych. Według amerykańskiej Agencji Kosmicznej, start misji Crew-3 z Cape Canaveral (Floryda, USA) będzie miał na pokładzie czterech członków załogi. Do tej pory jego członkowie byli już pod kwarantanną od 16 października ubiegłego roku w Centrum Kosmicznym im. Kennedy’ego.

Po tym szkoleniu i kompleksowych końcowych przygotowaniach przed startem, misja będzie polegać na przebywaniu przez sześć miesięcy w Laboratorium Mikrograwitacyjnym i uwolnieniu Nowa smocza kapsuła, wytrzymałość, który zostanie dodany do dwóch pozostałych maszyn firmy SpaceX: Dążenie i elastyczność. Jeśli kapsuła Dragon SpaceX wystartuje 31 października, na zakręcie rakiety wielokrotnego użytku Sokół 9We wczesnych godzinach 1 listopada statek kosmiczny dotrze do laboratorium na orbicie, gdzie czekają członkowie misji Załoga 2 który przybył na Międzynarodową Stację Kosmiczną w kwietniu.

Członkowie tej misji, amerykańscy astronauci z NASA Shane Kimbrough i Megan MacArthurTak jak Japończycy Akihiko HoshideOd francuskiej agencji kosmicznej JAXA Tomasz BisketEuropejskiej Agencji Kosmicznej planuje powrót na Ziemię na początku listopada ze zraszaczami wodnymi u wybrzeży Florydy. Ponadto NASA będzie transmitować nadchodzące działania związane z wystrzeleniem misji SpaceX Crew-3. W tym sensie można go oglądać na żywo w telewizji NASA, Aplikacja NASA i Strona agencji.

Astronauci Kayla Baron, Raja Chari, Thomas Marshburn i Matthias Maurer
SpaceX

Dwie kolejne misje zaplanowano na 2022

Jest to trzecia komercyjna misja załogowa z astronautami na statku kosmicznym SpaceX, Crew Dragon i czwarty komercyjny lot załogi, w tym lot testowy Demo-2. Planuje się Załoga Smoka Wytrzymałości Przybył na stację kosmiczną o godzinie 12:10 w poniedziałek 1 listopada. Co więcej, Załoga SpaceX-4 Będzie to czwarty rejs operacyjny statku Smocza Załogai ogólnie piąty lot załogowy. Jego planowana premiera na następny kwiecień 2022 Zabierze czterech członków załogi na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS).

W związku z tym oczekuje się, że Załoga 5 Nie dzieje się to przed jesienią 2022 r Sokół 9. rakieta Z kompleksu startowego 39A w NASA Kennedy Space Center na Florydzie. ten Astronauci Nicole Mann i Josh Casada Będą dowodzić misją zleconą przez NASA i firmę kosmiczną Elon Musk. Mann, pułkownik w Marine Corps, i Cassada, fizyk i pilot testowy w marynarce wojennej USA, zostali wcześniej przydzieleni do misji w ramach misji Boeing Crew Flight Test NASA i Boeing Starliner 1.

Nowa rakieta w testach

Z drugiej strony dokument NASA, który gromadzi Teslaraty, sugeruje się, aby Wystrzelenie orbitalne rakiety nowej generacji nastąpi w 2022 r.. Po kilku poprzednich próbach pocisk, który obejmuje szeroko zakrojone prace rozwojowe i nowe aktualizacje, został wystrzelony testowo podczas lotu testowego w maju ubiegłego roku. Wszystkie poprzednie prace nad rakietami miały miejsce w ciągu zaledwie ośmiu miesięcy. Odbyło się kilka lotów testowych. W przypadku tego nowego startu SpaceX rozważa użycie SN15 lub SN16.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *