SpaceX rozszerza swój internet satelitarny o 53 więcej satelitów | świat | Dr..

W piątek (29.04.2022) rakieta SpaceX Falcon 9 wystrzeliła nową partię 53 satelitów, które będą częścią roju umożliwiającego szerokopasmowy dostęp do Internetu.

To ten sam Falcon 9, który 8 kwietnia wysłał AX-1 w kosmos z Florydy, pierwszą w pełni prywatną misję załogową na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) prywatnej firmy Axiom Space.

Wcześniej to paliwo, które spadło w piątek na bezzałogowy statek „Just Red the Instructions” na Oceanie Atlantyckim osiem i pół minuty po starcie, było już zaangażowane w cztery inne poprzednie misje.

Tym razem wysłał 53 satelity Starlink na niską orbitę okołoziemską z Space Launch Complex 40 (SLC-40) w Cape Canaveral Space Force Station na Florydzie.

Płynne uruchomienie

Wszystko poszło zgodnie z oczekiwaniami i około dziewięciu minut po starcie drugi stopień rakiety osiągnął orbitę, krok przed rozmieszczeniem satelitów w kosmosie około godziny po rozpoczęciu misji.

W ten piątek SpaceX wykonało już 155 startów, z których pierwsze etapy zostały odzyskane 117 razy, jak miało to miejsce tego dnia.

Ten start miał miejsce dwa dni po tym, jak rakieta Falcon 9 wystartowała z NASA Kennedy Space Center na Florydzie z kapsułą Dragon Freedom, która przetransportowała czterech astronautów z misji Crew-4 na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Do tej pory na orbicie znajduje się około 2400 satelitów Starlink, a 9 z 16 wystrzeleń SpaceX w tym roku ma wynieść w kosmos satelity tej usługi internetowej, która według specjalistycznych mediów ma ponad 250 000 użytkowników na całym świecie.

Według tych mediów, SpaceX ma pozwolenie na wystrzelenie 12 000 satelitów, ale stara się o zgodę na rozmieszczenie do 30 000 dodatkowych satelitów.

jc (efe, CBS News)

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.