SpaceX sprowadził 4 astronautów z powrotem na Ziemię podczas pierwszego nocnego lądowania od 1968 roku

SpaceX sprowadził 4 astronautów z powrotem na Ziemię podczas pierwszego nocnego lądowania od 1968 roku

SpaceX Wróciło czterech astronauci Z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w niedzielę jako pierwsza amerykańska załoga pluśnięcie W ciemności od premiery Apollo 8 w 1968 roku.

Kapsuła Dragon spadła na spadochronie do Zatoki Meksykańskiej u wybrzeży Panama City na Florydzie tuż przed 3 nad ranem, kończąc drugi lot astronautów Elona Muska.

To była szybka jazda do domu, która zajęła tylko 6 i pół godziny.

Mike Hopkins, Victor Glover, Shannon Walker i Japonka Soishi Noguchi z NASA przylecieli do domu w tej samej kapsule Dragon, która dostarczyła ich na stację kosmiczną w listopadzie ubiegłego roku.

Na tym zdjęciu zrobionym z nagrania telewizyjnego NASA, kapsuła SpaceX Dragon ląduje w Zatoce Meksykańskiej w pobliżu Florida Panhandle wcześnie w niedzielę 2 maja 2021 r. SpaceX przywiózł w niedzielę czterech astronautów z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, dzięki czemu pierwsza załoga Amerykanin był w ciemności od czasu premiery Apollo 8. (NASA TV przez AP)

„Dziękuję za gościnę” – powiedział Hopkins bezprzewodowo, gdy kapsuła opadła 260 mil (420 km) nad Male.

Pomimo wczesnej godziny rozpoczęcia, Straż Przybrzeżna rozmieściła dodatkowe patrole – i reflektory – aby powstrzymać wszystkich fanów nocnych marków. Pierwsza kapsuła załogi SpaceX została latem otoczona przez zabawnych pasażerów, co stanowiło zagrożenie dla bezpieczeństwa.

SPACEX po opóźnieniu wystrzeliwuje NASA CREW na misję na ISS na ponownie użytym pocisku

To zdjęcie z wideo dostarczonego przez NASA pokazuje kapsułę SpaceX opuszczającą Międzynarodową Stację Kosmiczną w sobotę 1 maja 2021 r. Kapsuła SpaceX z czterema astronautami opuściła Międzynarodową Stację Kosmiczną późną sobotą w celu zakończenia rzadkiego nocnego pożaru Firmy.  Druga wycieczka załogi.  (NASA przez AP)

To zdjęcie z wideo dostarczonego przez NASA pokazuje kapsułę SpaceX opuszczającą Międzynarodową Stację Kosmiczną w sobotę 1 maja 2021 r. Kapsuła SpaceX z czterema astronautami opuściła Międzynarodową Stację Kosmiczną późną sobotą w celu zakończenia rzadkiego nocnego pożaru Firmy. Druga wycieczka załogi. (NASA przez AP)

Hopkins, dowódca statku kosmicznego, wystrzelił na orbitę ze swoją załogą 15 listopada z Centrum Kosmicznego NASA im. Kennedy’ego. Ich zamienniki przybyły tydzień temu na pokładzie ich kapsuły Dragon – tej samej kapsuły, która wystrzeliła pierwszą załogę SpaceX zeszłej wiosny.

Czwórka powinna była wrócić wcześniej, ale gwałtowny morski wiatr zatrzymał ich na stacji kosmicznej przez kilka dodatkowych dni. SpaceX i NASA ustaliły, że najlepsza pogoda będzie przed świtem.

Opóźnienia pozwoliły Gloverowi świętować w piątek 45. urodziny w kosmosie.

Glover napisał na Twitterze: „Wdzięczność, wykrzyknik, komunikacja. Jestem przepełniony tymi emocjami i motywacjami w dniu moich urodzin, kiedy kończy się moja pierwsza misja w kosmos”.

Kliknij tutaj, aby przejść do aplikacji FOX NEWS

Rozłączenie w sobotę wieczorem pozostawiło na stacji kosmicznej siedmiu astronautów: trzech Amerykanów, dwóch Rosjan, Japończyka i Francuza.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *