SpaceX Starlink 6-28 wystartuje ze stacji kosmicznej Cape Canaveral

SpaceX Starlink 6-28 wystartuje ze stacji kosmicznej Cape Canaveral

Rakieta SpaceX Falcon 9 szybko przepłynęła przez gęstą mgłę i wzniosła się w ciemność wczesnym sobotnim rankiem ze stacji sił kosmicznych Cape Canaveral.

Misja Starlink 6-28 firmy SpaceX wyniosła 23 kolejne satelity transmitujące telewizję internetową na niską orbitę okołoziemską o godzinie 12:05 czasu wschodniego z kompleksu startowego 40 – chociaż widzowie nie mogli zobaczyć rakiety z tak małej odległości, jak Cocoa Beach.

Załogi przełożyły próbę wystrzelenia Falcona 9 o 24 godziny, ponieważ wschodnie wybrzeże Florydy nawiedziła „niezidentyfikowana burza”, która spowodowała rozległe powodzie w czwartkowy wieczór w Palm Bay, zamykając drogi i zanurzając pojazdy.

Wzmacniacz pierwszego stopnia rakiety Falcon 9 wylądował na statku bezzałogowym SpaceX „właśnie przeczytałem instrukcję” na Oceanie Atlantyckim, rozpoczynając swoją 11. misję.

DALEJ NA PRZYlądku: Chociaż SpaceX nie wydało jeszcze żadnego komunikatu, zalecenie nawigacyjne Narodowej Agencji Wywiadu Geoprzestrzennego wskazuje, że kolejne okno startowe firmy zostanie otwarte późnym wieczorem we wtorek.

Okno startowe otwiera się we wtorek o 23:00 czasu wschodniego i trwa do 3:31 w środę. Godziny te odzwierciedlają ramy czasowe okna startowego misji Starlink 6-28.

Rakieta SpaceX Falcon 9 wystartowała w sobotę wczesnym rankiem ze stacji sił kosmicznych Cape Canaveral na kolejną misję Starlink w gęstej mgle.

Aby uzyskać najnowsze aktualizacje harmonogramu z Przylądka, odwiedź stronę floridatoday.com/launchschedule.

Ricka Neila Jest korespondentem kosmicznym „Floryda Today” (więcej jego artykułów można znaleźć na stronie Kliknij tutaj.) Zadzwoń do Neale’a pod numer 321-242-3638 lub [email protected]. Twitter/X: @Rick Neal1

Przestrzeń jest dla nas ważna, dlatego pracujemy nad zapewnieniem jak największego zasięgu działalności przemysłowej i operacji startowych na Florydzie. Takie dziennikarstwo wymaga czasu i zasobów. Wesprzyj go subskrybując tutaj.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *