SpaceX zabierze pierwszą całkowicie cywilną załogę na lot kosmiczny w tym tygodniu

ten SpaceX z Elona Muska Przejdzie do historii w tym tygodniu, kiedy Sokół 9. rakieta i Smocza miska jest szczególnie elastyczna Pierwsza cywilna załoga firmy na orbicie. Zadanie nazywa się Inspiracja 4.

NASA | Obrazy Getty

Według strony Inspiracja 4Czterej członkowie załogi będą reprezentować misyjne filary przywództwa, nadziei, hojności i dobrobytu. Lot nie rozpocznie się przed 15 września i będzie zarządzany przez Jareda Isakmana, założyciela i dyrektora generalnego Shift4 Payments.

Inspiration4 zostało nazwane w uznaniu dla zespołu, który będzie zwiększał świadomość i fundusze dla Szpitala Badawczego Dziecięcego St. Jude.

Isaac będzie reprezentował kolumnę kierownicy. Hayley Arsinoe, asystentka lekarza w Szpitalu Dziecięcym Jude, reprezentuje nadzieję. Chris Sembrowski, który wspierał misję św. Judy, aby znaleźć lekarstwa i ratować dzieci, będzie reprezentował hojność.

Prosperity będzie reprezentować dr Sian Proctor, przedsiębiorca, który wykorzystał Shift4Shop do rozpoczęcia swojej działalności.

Według sierpniowego komunikatu prasowego załoga jest w końcowej fazie przygotowań do startu. Inspiration4 będzie pierwszym załogowym lotem dookoła świata, który nie zadokuje ze stacją kosmiczną od czasu ostatniej misji konserwacyjnej Hubble’a w maju 2009 roku.

Misja ma trwać około trzech dni. Docelowa wysokość to 579 km.

Załoga weźmie również udział w inicjatywie badawczej dotyczącej zdrowia z Institute for Space Health Research w Baylor College of Medicine oraz badaczami z Weill Cornell Medicine, aby zbadać wpływ lotów kosmicznych na ludzkie ciało.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *