Spójrz na pierwsze zdjęcie zza Kosmicznego Teleskopu Hubble’a

This combination of images provided by NASA on Monday shows part of the Large Magellanic Cloud, a small satellite galaxy of the Milky Way, seen by the retired Spitzer Space Telescope, left, and the new James Webb Space Telescope.

Ten zestaw zdjęć dostarczonych przez NASA w poniedziałek pokazuje część Wielkiego Obłoku Magellana, galaktyki satelitarnej Drogi Mlecznej, widzianej przez emerytowany Kosmiczny Teleskop Spitzera (po lewej) oraz nowy Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba. (NASA/JPL-Caltech, NASA/ESA/CSA/STScI przez AP)

Szacowany czas czytania: mniej niż minuta

CAPE CANAVERAL, Floryda – Nowy teleskop kosmiczny NASA jest w fazie testów, poinformowali w poniedziałek astronomowie, a obserwacje naukowe mają się rozpocząć w lipcu.

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba zwrócił najnowsze zdjęcia testowe sąsiedniej galaktyki satelitarnej, a wyniki są oszałamiające w porównaniu do zdjęć wykonanych przez poprzednie obserwatorium podczerwieni NASA, Kosmiczny Teleskop Spitzera.

Każda z 18 lustrzanych sekcji nowego teleskopu jest większa niż pojedyncza sekcja na Spitzerze.

„Tak naprawdę nie zobaczysz tego rodzaju obrazu, dopóki naprawdę go nie weźmiesz i nie pójdziesz” – powiedziała Marcia Rick z University of Arizona, główny naukowiec zajmujący się kamerą internetową na podczerwień. „Pomyśl tylko o tym, czego się nauczymy”.

Uruchomiony w grudniu ubiegłego roku Webb jest największym i najpotężniejszym obserwatorium astronomicznym, jakie kiedykolwiek wysłano w kosmos. Będzie poszukiwał światła emitowanego przez pierwsze gwiazdy i galaktyki prawie 14 miliardów lat temu i będzie uważnie monitorował ewentualne oznaki życia.

Naukowcy utrzymują w tajemnicy tożsamość pierwszego oficjalnego celu Webba.

Znajduje się 1 milion mil (1,6 miliona km) od Ziemi, Webb jest uważany za następcę starego Kosmicznego Teleskopu Hubble’a.

Kino

Więcej historii, które mogą Cię zainteresować

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.