Spotkania ministerialne w Turcji, Polsce i Rumunii – Brenza Latin

Spotkania ministerialne w Turcji, Polsce i Rumunii – Brenza Latin

Spotkanie trójstronne, odbywające się w tym dniu corocznie od 2016 r., Ma na celu koordynację warunków zbliżającego się szczytu Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO).

W spotkaniu wzięli udział szef tureckiej dyplomacji Mawlat Kawsoklu, Rumun, Paktan Arescu i Gibniev Rao z Polski, według Anatolii.

W grupie wydarzeń wezmą udział także ministrowie spraw zagranicznych Ukrainy i Gruzji, którzy chcą wstąpić do NATO.

Turcja na szczycie Koalicji Atlantyckiej w obliczu sporów ze Stanami Zjednoczonymi w sprawie zakupu rosyjskich kompleksów rakietowych S-400, co Ankara podjęła po trudnościach z pozyskaniem struktur patriotycznych.

Lokalne media zwracają uwagę, że Polska i Rumunia to dwa kraje w regionie Europy Środkowej, gdzie NATO w ostatnim czasie zgromadziło więcej żołnierzy, co jest przedmiotem skarg ze strony Rosji.

W ostatnich dniach w pobliżu granicy rosyjskiej wzrosły napięcia, a około 45 000 żołnierzy z obozu północnoatlantyckiego manewruje na Ukrainie, co doprowadziło Moskwę do wzmocnienia granicy z sąsiednim państwem.

mem / do / gdc

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *