Spotkanie Rady Wykonawczej i Komitetu IHF

7 października ubiegłego roku był bardzo intensywnym dniem w siedzibie Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF), gdzie wiele organizacji wysokiego szczebla spotkało się przez łącze wideo. Rada IHF i Komitet Wykonawczy IHF spotkały się po raz trzeci w okresie wyborczym 2021-2025, przed wspólnym spotkaniem Rady IHF ze związkami członkowskimi IHF.

Rada IHF odbyła swoje trzecie posiedzenie w okresie wyborczym 2021-2025 za pośrednictwem wideokonferencji, z kilkoma tematami w porządku obrad. Po tym, jak Prezes IHF relacjonował swoją działalność w ciągu ostatnich kilku miesięcy, zaprezentowano relacje z Mistrzostw Świata FIFA 2022 Juniorów i Seniorów w piłce ręcznej plażowej w Grecji, Mistrzostw Świata Kobiet (do lat 20) i Juniorów (do 18 lat) na Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej i Mistrzostwa Świata 2022. Igrzyska w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Przegląd nominacji do organizacji nadchodzących edycji Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Plażowej został również przedstawiony, zanim temat przeszedł do dyskusji o piłce bez żywicy, która została po raz pierwszy zaprezentowana w dużym konkursie zeszłego lata, na Mistrzostwach Świata Kobiet. (U18) 2022 w Macedonii.

Ze swojej strony Komitet Wykonawczy Międzynarodowej Federacji Demokracji (IHF) spotkał się na trzecim posiedzeniu w okresie wyborczym 2021-2025 za pośrednictwem łącza wideo, na którym omawiano różne kwestie i tematy. Głównymi punktami programu była kompleksowa ocena Mistrzostw Świata FIFA U-20 w Słowenii oraz Mistrzostw Świata FIFA U-18 w Macedonii z różnych punktów widzenia, w tym ocena sędziów. Raport z zawodów i ranking I Pucharu Świata w Piłce Ręcznej na Wózkach

O Mistrzostwach Świata i Europy w piłce ręcznej na wózkach (sześciokątnych) 2022 rozmawiano także w Portugalii, które odbędą się w listopadzie, a także nominacje delegatów i sędziów końcowych na 28. Mistrzostwa Świata IHF Mężczyzn, które odbędą się w Polsce. dyskutowane. A Szwecja w styczniu przyszłego roku została zatwierdzona. Ostatnim punktem części konkursowej posiedzenia Komitetu Wykonawczego IHF była nominacja delegatów na Młodzieżowe Mistrzostwa Świata 2023 (do lat 21) w Niemczech i Grecji. Komitet Wykonawczy IHF skupił się następnie na wdrożeniu i rozwoju projektu IHF New Markets w Wielkiej Brytanii. Wspólne spotkanie Rady IHF i stowarzyszeń członkowskich IHF.

Odbyło się również wspólne spotkanie Rady IHF ze związkami członkowskimi IHF, na którym omówiono wiele tematów. Po powitaniu przez prezydenta IHF, dr. Hassana Mustafę, przewodniczący Komisji ds. Treningu i Metod FIFA, Dietrich Spaet, przedstawił raport na temat pierwszego użycia bezżywicznej piłki, Molten d60 PRO, w ważnych międzynarodowych zawodach tego lata i stwierdził, że piłka jest uważana za rewolucję w piłce ręcznej, ponieważ większość pozytywnych wkładów otrzymanych po debiucie kobiet można wykorzystać na dalszy rozwój piłki.

Dyskusja przeniosła się następnie do Konferencji IHF Ordinary 2023, która odbędzie się w Katowicach w dniach 3-5 listopada. Koncentrując się na niedawno otwartych Mistrzostwach Świata w Piłce Ręcznej na Wózkach IHF w Egipcie, niektóre tematy zostały omówione przed zakończeniem spotkania. Na koniec przedstawiono kluczowe dane dla Mistrzostw Świata IHF Mężczyzn 2023, a spotkanie zakończyło się podsumowaniem stanu Igrzysk Olimpijskich w Paryżu 2024, gdzie piłka ręczna zostanie ponownie wprowadzona jako sport olimpijski.

Śledź nas na Twitterze: https://twitter.com/#!/deroscacope

Podziel się i ciesz się!