Sprzedaż Cyberpunka 2077 postawiła CD Projekt w historycznej sytuacji finansowej

Nie ma wątpliwości, że był to niesamowity rok dla CD Projekt. Kto wiedział po wydaniu Cyberpunka 2077 (w grudniu 2020 r.) Wywołało to kontrowersje, które rzadko spotykamy w branży gier wideo. Ale futurystyczna gra RPG została wskrzeszona… i to w jakikolwiek sposób.

Liczne aktualizacje i łatki ugruntowały Cyberpunk 2077 wśród najlepszych, a jakby tego było mało, ukazało się również przebojowe anime dla Netflix, Cyberpunk Edgerunners, dając grze drugie życie.

Na recepcji Rozszerzenie Phantom Liberty w 2023 rokuMożna powiedzieć, że Cyberpunk 2077 odniósł ogromny sukces. We wrześniu ich sprzedaż potwierdziły się do tej pory: 20 milionów egzemplarzy.

wideo

Cyberpunk 2077 – gra na PS5 w trybie Performance

Podczas gdy czekamy na wydanie Wersje nowej generacji Wiedźmina 3 Dziki GonDzisiaj CD Projekt potwierdził Rekord trzeciego kwartału 2022 rokuktóra zakończyła się we wrześniu.

To wciąż jest Nie znamy sprawozdania finansowego za czwarty kwartał tego roku, który kończy się 31 grudnia. CD Projekt przeszedł do historii, a to wszystko dzięki Cyberpunkowi 2077.

Największy hit CD Projektu ma nazwę i tytuł

W ostatnich miesiącach Cyberpunk 2077 odniósł wiele zwycięstw. Futurystyczna gra RPG osiągnęła we wrześniu 20 milionów egzemplarzy i nadal trafia na PC, PlayStation i Xboksa.

Do tego trzeba dodać nową furię, która pojawia się na Steamie, Gdzie miesiąc po miesiącu zgromadził milion graczy na raz. W 2023 roku będziemy świadkami kolejnego renesansu Cyberpunka wraz z pojawieniem się płatnego DLC Phantom Liberty.

Sprzedaż Cyberpunka 2077 Skonsolidowany trzeci kwartał CD Projekt (lipiec-wrzesień)czerpiąc rekordy dla polskiej firmy.

Zwróć uwagę na wypowiedź Dyrektora Finansowego Piotra Nielubowicza:

Z finansowego punktu widzenia był to najlepszy trzeci kwartał w całej naszej historii. Przy łącznych przychodach w wysokości 54,6 mln USD, głównie dzięki silnej sprzedaży Cyberpunka, grupa odnotowała zysk netto w wysokości 21,3 mln USD.„.

Ni mniej, ni więcej, Cyberpunk 2077 i jego sprzedaż popchnęły CD Projekt w stronę Najlepszy trzeci kwartał w całej historii.

Oprócz zarobków 21,3 miliona dolarów, dane pokazują przytłaczający wynik: CD Projekt Odnotowała rentowność na poziomie 47%, podczas gdy grupa odzwierciedla rentowność na poziomie 40%..

Aktualne najlepsze alternatywy dla Cyberpunka 2077, na wypadek gdybyście czekali na więcej łatek i szukali czegoś w duchu Edgerunners

Phantom Liberty nie będzie końcem Cyberpunka, co już zostało potwierdzone Opracowanie kontynuacji (nazwa kodowa Orion). No i oczywiście musimy zwracać uwagę na nowe gry Wiedźmina (remake pierwszej i czwartej części), a także premiery nowej generacji.

Przyszłość rysuje się w jasnych barwach dla CD Projekt, któremu dzięki pracy udało się odwrócić negatywną sytuację z zeszłego roku. Cyberpunka 2077 To zwycięstwo, które zostanie, i jest to coś, co jest dobrze znane w CD Projekt RED.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.