Sprzedaż smartfonów w Europie spadła o 12%


The Niedobór żetonów, Wojna na Ukrainie i Covid ograniczenia na rynku azjatyckim Trzech osób odpowiedzialnych za misję Spadek sprzedaży smartfonów w Europie. Według firmy analitycznej WywiadW pierwszym kwartale 2022 roku sprzedano do 12% mniej smartfonów.

Sprzedaż smartfonów gwałtownie spadła i osiągnęła poziom z 2013 r.

Według analizy opublikowanej przez Counterpoint, sprzedawany był w Europie w miesiącach styczeń, luty i marzec 49 milionów smartfonów. Może wydawać się, że to duża liczba, ale prawda jest taka, że ​​daleko jej do oczekiwań. Spadek wynosi 12%, jeśli mówimy o wartościach procentowych, ale co więcej, jeśli spojrzymy na historię, stwierdzimy, że Najniższa liczba od 2013 r..

Po prawie dekadzie rynek gwałtownie spadł, a technologia nie jest winowajcą. The sytuacja globalna Pogarszające się warunki ekonomiczne, a także brak chipów i komponentów, działania wywodzące się z Covid i wojny Rosji z Ukrainą, spowodowały spadek sprzedaży smartfonów na rynku, a co za tym idzie również sprzedaży.

sprzedaż smartfonów

Samsung koronowany na producenta z największym udziałem w rynku

Kontynuując dane zebrane w tym raporcie, stwierdzamy, że platforma producentów, którzy sprzedali najwięcej smartfonów w Europie w pierwszym kwartale 2022 roku, jest SAMSUNGZ udziałem w rynku 35%. Jednak spadek jej sprzedaży wyniósł 16% w porównaniu do tego samego okresu w 2021 roku. Zajęła drugie miejsce manzanaz udziałem 25% i 6% w dół, podczas gdy na trzecim miejscu jest XiaomiZ udziałem 14%.

przez | Wywiad

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.