Square Enix utworzy i kupi studia po sprzedaży Tomb Raidera i Deux Ex

Na początku maja Square Enix i szwedzka grupa Grupa Obejmujących ogłoszony Umowa, na mocy której japońska firma została sprzedana Europejczykom dynamika kryształów (Jeździec grobowyI cudowni mściciele), Eidos Montreal (Deus ex ludzkiej rewolucjiI Marvel’s Guardians of the Galaxy) i Square Enix Montreal (Lara CroftI profesjonalny zabójca snajper do 300 milionów dolarów. W tym czasie został podpisany Final Fantasy s Smocza Przygoda Ogłosili, że wykorzystają pieniądze na: Zainwestuj w NFT i chmurę. I dodali w sprawozdaniu finansowym złożonym w piątek 13 maja, że ​​chcą Zdobądź nowe studia i szkolenia.

dziennikarz z Aksjos Stephen Totilo na Twitterze udostępnił fragment wspomnianego raportu, w którym Square Enix ogłasza zamiar nabycia pliku stabilny wzrost Przez Dobór i koncentracja zasobów firmytj. dopasowywać, synchronizować lub dopasowywać wdrożenia poza Japonią do decyzji podejmowanych w centrali w Tokio.

Japońska firma chce odnowić swój katalog cyfrowej rozrywki, tworząc nowa własność intelektualnaprzyspieszyć podejmowanie decyzji i zwiększyć możliwości tworzenia gier poprzez tworzenie nowe studia [a travs] fuzji i przejęćitp. Wszystkie te plany są planami średniej klasy, według Square Enix, dając jasno do zrozumienia, że ​​jednym z ich obaw jest „przyspieszenie Uruchamianie i inwestowanie w nowy biznes Promuj inwestycje w kluczowych obszarach (blockchain, sztuczna inteligencja i chmura).”

W dokumencie wyjaśniają również inny powód, który doprowadził do sprzedaży prawie wszystkich ich zachodnich studiów poza skoncentrowaniem działalności w Japonii: „W oczekiwaniu na Zmiany w globalnym środowisku rozwoju biznesowego W przypadku gier wideo zamierzamy poprawić alokację zasobów, aby móc je rozwijać Atrakcyjne tytuły bardziej zgodne z potrzebami konsumentów jednocześnie poprawiając naszą rentowność.”

Square przygotowuje się na rok, aby się skupić Final Fantasy

W innej części raportu finansowego firma Square Enix stwierdziła, że ​​zaczną o tym rozmawiać Plany świętowania 35. rocznicy Final Fantasy W maju lub czerwcu. Nacisk zostanie położony na część obchodów kalendarza astronomicznego Final Fantasy XVI Na PlayStation 5, które zostanie pokazane wiosną tego roku oraz w drugim rozdziale Remake Final Fantasy 7który będzie nauczany po raz pierwszy w 2022 roku.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.