Stadion, na którym Meksyk zagra z Polską – NBC Los Angeles

Jedną z głównych propozycji, jakie Katar przedstawił FIFA w sprawie organizacji Pucharu 2022, było stworzenie spuścizny, która reprezentowałaby przed i po organizacji ważnych wydarzeń sportowych.

Ta spuścizna będzie w budowie wyjątkowego stadionu

Architekci Stadionu 974 starali się tchnąć życie w nowy projekt, który przejdzie do historii jako niewyobrażalne wydarzenie.

Ten stadion jest jednym z ośmiu obiektów, na których odbywać się będą mecze mistrzostw świata.

Pierwsze zdejmowane boisko do piłki nożnej

Stadion 974 może być współczesnym renesansem piłki nożnej, ponieważ będzie pierwszym w historii wymiennym i wielokrotnego użytku stadionem sportowym Mistrzostwa Świata

974 jest znany jako Port Court ze względu na bliskość Zatoki Doha. Różni się od innych obiektów elementami, z których jest zbudowany: kontenerami transportowymi.

To czyni go wyjątkowym, ponieważ nadaje mu inny dźwięk, ponieważ jest metalowy. Z akustyką, krzykami i hałasem na pewno będzie tłum” – mówi meksykański fan Manuel Esparza.

„Wizualnie jest to coś zupełnie innego niż to, do czego przywykliśmy na stadionach amerykańskich i meksykańskich. Są to konstrukcje betonowe, a tu przybywasz i widzisz stadion wykonany z metalowych kontenerów, które są dla nich handlem morskim”.

Podziwianie każdego kontenera, wzmocnionego żelaznymi konstrukcjami, sprawia wrażenie jakby były kawałkami zestawu gigantycznych klocków. Stanowi to wartość dodaną do tożsamości miejsca, w tym możliwości przyjęcia fanów.

Może pomieścić 40 000 fanów. Wielu zna go również pod jego pierwotnym imieniem „Ras Abu Aboud”.

Meksyk po raz pierwszy pojawi się na tym stadionie, gdy 22 listopada zmierzy się z Polską. Tam El Tri będzie starał się rozwiać wątpliwości, które mogą skłonić go do rozegrania długo oczekiwanego piątego meczu.

Przyszłość stadionu po pucharze

Stadion został otwarty 30 listopada 2021 roku i znany jest jako 974 ze względu na liczbę kontenerów użytych do jego budowy. 974 to także międzynarodowy kod Kataru.

Po zakończeniu mundialu całkowity demontaż stadionu zajmie rok. Po jego demontażu Katar zdecyduje, komu i gdzie obiekt zostanie przekazany.

Nigdy wcześniej nie zdarzyło się to podczas mistrzostw świata i może to być początek nowej ery w piłce nożnej.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.