Stałopłat do poszukiwania wody na Marsie – szalony projekt, który właśnie otrzymał fundusze od NASA

Stałopłat do poszukiwania wody na Marsie – szalony projekt, który właśnie otrzymał fundusze od NASA

  • MAGGIE jest zasilana panelami słonecznymi i zapewnia zasięg do 179 kilometrów

  • Projekt przeszedł pierwszą fazę programu NASA NIAC

z Tobą, Maggie (Inteligentny Mars Atmospheric and Terrestrial Explorer), propozycja tak odważna dla eksploracji Marsa, że ​​wylądowałaby w szufladzie, gdyby NASA się na nią nie zdecydowała Finansowanie pierwszego etapu Jego rozwój.

Zainspirowana helikopterem Ingenuity, który zniszczył oczekiwania NASA dotyczące ponad 70 udanych misji na Marsa, MAGGIE pragnie kontynuować eksplorację Czerwonej Planety z „powietrza” w poszukiwaniu lodu wodnego.

Co czyni projekt wyjątkowym? Jak widać, tak jest Stałopłat elektryczny Zasilany dużą liczbą paneli słonecznych. Jest to również samolot VTOL, gdyż przeznaczony jest do pionowego startu i lądowania.

Osiągnięcie czegoś takiego w rzadkiej atmosferze Marsa wymaga niezwykłej wydajności. To właśnie zrobili twórcy, firma Odrzutowiec CovloObietnica technologii CFJ: współczynnik siły nośnej podczas przelotu wynoszący 3,5 (dziesięć razy większy niż współczynnik siły nośnej konwencjonalnego samolotu poddźwiękowego).

Badanie Marsa z jego atmosfery

Większa efektywność przekłada się także na większą niezależność. Gdy bateria była w pełni naładowana, Maggie właśnie to zrobiła Zasięg 179 km na wysokości 1000 metrówOznacza to, że w ciągu roku marsjańskiego może pokonać odległość 16 048 kilometrów (co odpowiada 24 ziemskim miesiącom). Dla jasności obwód Marsa wynosi 21 344 km.

Umieszczenie autonomicznego statku powietrznego na Marsie miałoby wiele zastosowań, począwszy od badań atmosferycznych i geofizycznych, na przykład po poznanie źródła metanu wykrytego przez sondę Curiosity czy też sposobu wygenerowania efektu dynama w jej rdzeniu.

A także do mapowania lodu wód gruntowych na średnich szerokościach geograficznych. Możliwe, że istnieją złoża, które są mniejsze i bardziej dostępne dla przyszłych misji załogowych niż te, które Europejska Agencja Kosmiczna właśnie odkryła za pomocą sondy Mars Express.

Nie jest jasne, czy zobaczymy materializację Maggie. Do tej pory otrzymał dofinansowanie z m.in programu NIAC (NASA opracowała innowacyjne koncepcje) spróbować tego. Zadaniem Coflow będzie udowodnienie, że jest to wykonalne.

Obraz | Ji Cheng Cha (Odrzutowiec Coflow)

W Chatace | Japonia jako pierwsza wylądowała na Księżycu i natychmiast straciła swój statek. I to jest jego plan, aby ją odzyskać

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *