Stan poddaje kwarantannie majątek NJ po przypadkach opryszczki koni

Stan poddaje kwarantannie majątek NJ po przypadkach opryszczki koni

Plik Departament Rolnictwa stanu New Jersey W piątek poinformował, że poddał kwarantannie nieruchomość w hrabstwie Morris po tym, jak dwa konie zaraziły się wysoce zaraźliwym wirusem Encefalopatia szpikowa koniJest to pierwszy zgłoszony przypadek w tym roku w stanie szybko rozprzestrzeniającego się wirusa.

Konie – 17 i 20 lat – pokazały ćwiczenia w okrążeniu – klinicznie Oznaki choroby 18 kwietnia, według urzędników państwowych. Konie otrzymały pomoc medyczną i zgłosiły poprawę.

„Administracja podjęła szybkie działania, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby na inne konie, wprowadzając kwarantannę, która wstrzymuje przemieszczanie się koni do i z posiadłości oraz wprowadza środki zapobiegawcze w celu powstrzymania wirusa” – powiedział New Sekretarz rolnictwa Jersey Douglas H. Fisher w oświadczeniu.

Departament Rolnictwa nie ujawnił dokładnej lokalizacji kontuzjowanych koni. Rzecznik ministerstwa nie odpowiedział od razu na piątkową wiadomość.

„Pozostałe konie w budynku są poddawane kwarantannie, ponieważ temperatura jest również mierzona dwa razy dziennie u wszystkich izolowanych koni w celu monitorowania choroby” – czytamy w oświadczeniu kierownictwa. „NJDA śledzi i powiadamia odpowiednie strony o niedawnym ruchu koni”.

Plik Wirus opryszczki koniEHV-1, zwany EHV-1, szybko przenosi się między koniami i może powodować problemy z oddychaniem, zwłaszcza u młodszych koni, a także spontaniczne poronienia u ciężarnych klaczy, a według urzędników neurogenna postać wirusa może również zabijać konie. Objawy wirusa obejmują choroby układu oddechowego, gorączkę, wydzieliny z nosa, depresję, kaszel, brak apetytu i / lub obrzęk węzłów chłonnych.

Konie zakażone szczepem neurowirusa często wykazują łagodną asymetrię, osłabienie / paraliż kończyny tylnej, utratę funkcji pęcherza i ogona oraz utratę czucia na skórze z tyłu, zgodnie z danymi Departamentu Hodowli.

Według agencji stanowej wirus łatwo rozprzestrzenia się poprzez „bezpośredni kontakt” z zainfekowanymi materiałami. Nie pozostaje w środowisku przez długi czas i może zostać zabity za pomocą mydła do rąk i środków odkażających do rąk, które zawierają alkohol i światło słoneczne.

Urzędnicy powiedzieli, że wirus nie zakaża ludzi i innych zwierząt domowych, z wyjątkiem lam i alpak.

„Zaniepokojeni właściciele powinni skonsultować się z weterynarzem przed podjęciem jakichkolwiek działań, ponieważ kliniczne objawy zakażenia neurologiczną postacią EHV-1 (EHM) są wspólne dla wielu innych chorób” – poinformowało Ministerstwo Rolnictwa. „EHM jest chorobą podlegającą zgłoszeniu w New Jersey. Jeśli właściciel ma konia wykazującego oznaki zdenerwowania lub podejrzewa się opryszczkę koni, powinien natychmiast skontaktować się z weterynarzem”.

Więcej informacji na temat testowania wirusów można znaleźć pod adresem //www.everydayhealth.com/drugs/virus www.jerseyvetlab.nj.gov.

Nasza prasa potrzebuje Twojego wsparcia. Przepraszam Zasubskrybuj już dziś do NJ.com.

Noah Cohen Dostęp do niego można uzyskać pod adresem [email protected].

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *