Stany Zjednoczone uniemożliwiają zegarkom Apple mierzenie poziomu tlenu we krwi: dlaczego?

Stany Zjednoczone uniemożliwiają zegarkom Apple mierzenie poziomu tlenu we krwi: dlaczego?

Amerykańska Komisja Handlu Międzynarodowego orzekła, że ​​smartwatche nowej generacji Apple (należące do rodzin Series 9 i Ultra 2) naruszają patenty Masimo dotyczące pomiaru tlenu we krwi, znanego jako pulsoksymetria. Obraz referencyjny.

Zdjęcie: Fotograf: Jenna Moon/Plumper – Jenna Moon

Apple usunie funkcję monitorowania poziomu tlenu we krwi ze swoich najnowszych smartwatchów. Powodem jest zakaz nałożony przez rząd USA.

Wszystko zaczyna się od A Spór patentowy Pomiędzy producentem iPhone'a a Masimo, firmą zajmującą się technologią farmaceutyczną, obejmuje amerykańskie służby celne i ochronę granic. W październiku Komisja Handlu Międzynarodowego (ITC) orzekła, że ​​smartwatche Apple nowej generacji (Seria 9 i Ultra 2) naruszają patenty Masimo dotyczące pomiaru tlenu we krwi, znanego jako pulsoksymetria.

To skłoniło Apple do zawieszenia sprzedaży inteligentnych zegarków tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, choć tymczasowe zawieszenie pozwoliło firmie na powrót do sprzedaży tych produktów pod koniec ubiegłego miesiąca.

Możesz być zainteresowany: CES poszukuje robotów, które nie są ani zbyt ludzkie, ani zbyt maszynowe

W poniedziałek 15 stycznia Masimo poinformował, że decyzja amerykańskiego urzędu celnego i ochrony granic nie oznacza, że ​​smartwatche Apple zaprzestaną importu do tego kraju, a jedynie to, że producent będzie musiał zrezygnować z funkcji pulsoksymetrii, aby chronić swoje zegarki. W sklepie.

Producent iPhone'a opracował obejście mające na celu obejście sporu i w zeszłym tygodniu przedstawił poprawkę agencji celnej odpowiedzialnej za egzekwowanie zakazu importu. Apple wyjaśniło, że przeprojektowane zegarki „z pewnością” nie zawierają kwestionowanej technologii.

W sektorze technologicznym wycofanie technologii pulsoksymetrii z Apple Watcha opisano jako „radykalną” decyzję.

Jednak dla Apple nie wszystko stracone. Inżynierowie firmy pracują nad aktualizacją oprogramowania, która zmieni aplikację dotyczącą tlenu we krwi i jej algorytmy w sposób pozwalający uniknąć problemu patentowego. Jak dotąd usunięcie tej funkcji jest prawdopodobnie najszybszym sposobem uniknięcia kar ze strony amerykańskiego urzędu celnego i ochrony granic, które mogą obejmować zakaz importu tych narzędzi.

Możesz być zainteresowany: Czy sztuczna inteligencja wpłynie na miejsca pracy w gospodarkach rozwiniętych? Tak stwierdził Międzynarodowy Fundusz Walutowy

„Apple mogło zapłacić wysoką cenę za obejście amerykańskiego zakazu importu” – powiedziała Tamlin Basson, analityk w Bloomberg Intelligence.

Funkcja pomiaru zawartości tlenu we krwi jest bardzo popularna, więc jej usunięcie może mieć wpływ na zapotrzebowanie klientów.

Zespół operacyjny Apple rozpoczął już wysyłkę zmodyfikowanych zegarków Series 9 i Ultra 2 do sklepów detalicznych w USA, a sklepom powiedziano, aby nie otwierały ani nie sprzedawały zmodyfikowanych urządzeń do czasu uzyskania zgody z biur firmy Apple. Możliwe, że te modele to nowe wersje bez funkcji tlenu we krwi.

Oczekuje się, że federalny sąd apelacyjny rozpatrzy w tym tygodniu wniosek Apple o zniesienie zakazu. Należy zaznaczyć, że postępowanie to zostało umorzone w trybie pilnym, na czas oczekiwania Apple na rozprawę.

W zeszłym tygodniu Komisja Handlu Międzynarodowego wezwała Sąd Apelacyjny do odrzucenia „słabych i nieprzekonujących” argumentów wspierających próbę zablokowania wdrożenia zakazu przez agencję handlową.

👽👽👽 Czy znasz już najnowsze wiadomości? technologia? Zapraszamy do odwiedzenia naszego działu w El Espectador.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *