Stany Zjednoczone wywierają presję na Polskę w sprawie odszkodowania za Holokaust

Stany Zjednoczone wywierają coraz większą presję na Polskę w nadziei na zatrzymanie ustawodawstwa, które zapobiegłoby masakrom i odszkodowaniu za mienie przejęte w czasach komunizmu.

Stany Zjednoczone poinformowały w środę, że Polska jest jedynym krajem w Europie, który nie zdołał w ubiegłym roku zwrócić zajętych aktywów ani wywiązać się z zobowiązań do wypłaty odszkodowań ofiarom Holokaustu i ich rodzinom. Publiczne ostrzeżenie rozgniewałoby polskich urzędników, którzy odrzucali wcześniejszą krytykę afery.

Ta kwestia jest jedną z wielu kwestii spornych, które narosły lub narosły między Waszyngtonem a Warszawą od czasu objęcia urzędu przez rząd Bidena. Inne nieporozumienia obejmują spory dotyczące gazociągu Nortstream 2 z Rosji do Niemiec oraz proponowany zakaz mediów.

Proponowana ustawa o odszkodowaniach, która mogłaby zostać uchwalona w sierpniu, została już potępiona przez Izrael, grupy żydowskie i Stany Zjednoczone. Orzeczenie ma miejsce rok po wydaniu dekretu Kongresu monitorującego postęp Europy. Roszczenia o Holokauście. Raport przemówił do wielu krajów, ale był szczególnie krytyczny wobec Polski.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *