Stany Zjednoczone zamykają swoją dwudziestoletnią interwencję nowymi „współofiarami”

Wraz ze śmiercią cywilów Stany Zjednoczone żegnają Afganistan. 80 osób, które przyłączyły się do jego dwudziestoletniej interwencji w tym kraju, zginęło w ciągu jednego miesiąca w 2002 roku, z czego 50 uczestniczyło w ślubie. Nieśli karabiny maszynowe z samolotów artyleryjskich C-130. Pentagon wykorzystał błąd winy do obrony. Tym razem nie było inaczej, ponieważ afgańskie media opublikowały już zdjęcia dziesięciu dzieci i sześciorga dzieci pochowanych w tej samej rodzinie w niedzielę wieczorem, a incydent jest nadal badany. Rzecznik Griffitha przyznał, że „nie jesteśmy w stanie konkurować ze śmiercią społeczeństwa”.

Bombowiec uderzył krótko po południu przed samochód wiozący zamachowca samobójcę, który zaparkował obok innego pojazdu na dziedzińcu między blokami mieszkalnymi. Dzieci były w samochodzie gotowe do wyjazdu, ale ojciec wyszedł na chwilę, po czym krewny ofiary powiedział kanałowi informacyjnemu Dolo, że nadleciał pocisk. Inny powiedział: „Nie jesteśmy talibami ani Dash – to znaczy nie Państwem Islamskim – nie jesteśmy byłymi urzędnikami państwowymi”.

Państwo Islamskie wystrzeliło na lotnisko rakiety typu Kadyusha, ale zostały one zatrzymane

Wczoraj rano kolejny cel w USA, tym razem posprzątał i uderzył w inny samochód. Na filmie agencji Aswaka na tylnym siedzeniu Toyoty Corolla znajduje się mała wyrzutnia rakiet z sześcioma tubami. W rzeczywistości sześć rakiet typu Katiusza zostało wystrzelonych na lotnisko oddalone o około trzy kilometry. Jeden z nich zaatakował budynek mieszkalny i nie spowodował strat, a pięciu zostało przechwyconych przez organizację o nazwie C-RAM, która zwalcza rakiety, artylerię i moździerze.

Talibowie protestowali, że Amerykanie nie dzielili się informacjami o ryzyku kolejnych ataków, aby Państwo Islamskie mogło ścigać terrorystów. W ten sposób można zapobiec śmierci pół tuzina dzieci w wieku od czterech do dwunastu lat. Pewnego dnia wiemy, jaką koordynację przeprowadzili dyrektor CIA William Burns i przywódca polityczny talibów Abdul Ghani Bhardar, gdy przemawiali. Lub jeśli te ostatnie mają wystarczający wpływ na wszystkie sekcje ruchu, powinny płynnie wyjść. Talibowie są jednak początkowo zainteresowani uczynieniem Kabulu bezpieczniejszym miastem, a przede wszystkim ponownym otwarciem lotniska dla lotów cywilnych. Turcja upierała się, że oferta ochrony lotniska jest na stole, a Rosja ogłosiła plany wydalenia 500 Afgańczyków.

Wiele krajów uważa, że ​​Talibowie wyrzucą więcej Afgańczyków, gdy pojawią się samoloty komercyjne

Australia, Niemcy, Dania, Polska, Japonia, Francja, Hiszpania i inne kraje zapowiedziały, że będą nadal wysyłać dokumenty podróży do Afganistanu, który chce wyjechać po dzisiejszym dniu, i mają nadzieję, że Talibowie na to pozwolą. Przynajmniej tak powiedział Bardar numer dwa w biurze politycznym Kataru, powiedział Sher Mohammad Abbas Stanikzai. W zeszły piątek był ambasadorem Francji w Doha, byłym ambasadorem Kabulu Franுவாois Riccier.

W nocy w pobliżu lotniska znajdowały się setki osób, wiele z nich z dokumentami.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *