Statek kosmiczny Orion spadł na Ziemię: jak możesz to zobaczyć?

Statek kosmiczny Orion spadł na Ziemię: jak możesz to zobaczyć?

The Kapsuła Oriona bezzałogowa misja Artemida I przyłączać Pojemnik Poniedziałek minął trochę dłużej 127 km dprzez powierzchnię Księżyca Podróż z powrotem na Ziemięktóre rozpoczęło się w czwartek 1 grudnia. To jeszcze bliższy dystans niż ten, który osiągnął 21 listopada.

„Orion ma teraz swoje cele w domu” – powiedziała rzeczniczka NASA Sandra Jones podczas transmisji telewizyjnej. Mianowicie statek powróci po tym 25 dni od zlecenia który posłużył do przetestowania możliwości kapsuły, a także potężnego pocisku SLS, na którym została wystrzelona jako ostatnia 16 listopada Z Kennedy Space Center na Florydzie.

Wśród kamieni milowych osiągniętych podczas tej misji są m.in 64 000 km poza Księżycem Jabbar uderzył ją tydzień temu. było przeszłością 28 listopadaA kiedy zakryte Najdłuższa odległość pokonana przez statek kosmiczny zdolny do transportu ludzi.

Tego dnia przejazd do 8200 kilometrów na godzinęStatek tam był 434 522 km od Ziemi. zatem, Przekroczono rekordowy dystans Apollo 13 To pozwoliło mu w przyszłości przetestować systemy lotów załogowych.

Ogólnym celem programu Artemis NASA jest Powrót ludzi na księżyc Po raz pierwszy od pół wieku i establishmentu Baza Istnieje poprzedni krok, aby uzyskać do niego dostęp Mars. I to właśnie ostatnia misja NASA, w której astronauci stanęli na powierzchni Księżyca, sięga przeszłości Apollo 17które miało miejsce między 7 a 19 grudnia 1972 r.

Jak i gdzie widzisz plusk Oriona?

Postęp NASA zasięg Od historycznego powrotu misji księżycowej Oriona przez jego kanał Youtube. Jak wyszczególniono w jego przewidywaniach, pewnego dnia dostarczy zdjęcia swojego powrotu na Ziemię niedziela 11 grudnia.

Relacja na żywo z obserwacjami wejścia, lądowania i wodowania statku kosmicznego u wybrzeży San Diego Rozpocznie się o godzinie 11:00. W niedzielę 11 grudnia o godz 17:00 Czas półwyspu. The pluśnięcie Przewiduje się, że o godzinie 12:40 18:40 w Hiszpanii kontynentalnej.

zespół Kennedy Space Center NASA na Florydzie Odbierzesz statek kosmiczny. Zrobisz to we współpracy z Marynarka wojenna ze Stanów Zjednoczonych

Przeczytaj także

Będzie też plik Konferencja prasowa Po pluskaniu wodą, około godziny 15:30 w dniu 11 grudnia o godz Jest 21:30 czasu półwyspu. Wśród uczestników będą m.in Billa NelsonaAdministrator NASA.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *