Stephanie Zuniga Herrera, międzynarodowa piłkarka salwadorskich kobiet w Polsce

Ta pochodząca z Salwadoru Kalifornijka, która zadebiutowała w Selecta, cieszy się swoim momentem w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, walcząc o szansę wzięcia udziału w Lidze Mistrzów UEFA Kobiet.

Pomiń futbol uniwersytecki w Zjednoczone państwo Do pierwszego podziału Brazylia A potem do pierwszej części Polska Nie jest to tak proste zadanie, jak się wydaje, ale była to podróż, którą odbył Salwador Stephanie Marie Zuniga Herrera, 25-latek jest już w swojej torbie, będąc częścią Rejs Brazylijka i jest obecnie niekwestionowanym inicjatorem w Doktor Konin Z polskiej Ekstraligi czy Pierwszej Dywizji przemierzaj kraj w poszukiwaniu tytułu i biletu do Ligi Mistrzów UEFA Kobiet.

W obszernej rozmowie z CANCHA dziewczyna urodzona w San Francisco w Kalifornii zaczęła od stwierdzenia, że ​​jej rodzina jest „powodem mojej pozycji, w której jestem, mój ojciec był i nadal jest osobą, która kocha piłkę nożną, tata zawsze był moim techniczne. Wyraziła to, jestem graczem, któremu dziękuję.” „.

Alianza Women nadal bez kontroli w kobiecej piłce nożnej w Salwadorze

Swoją przygodę z piłką i placami zabaw rozpoczął w wieku czterech lat, rok później był już u szczytu gry z chłopcami, a w wieku ośmiu lat zaczął grać w drużynie dziewcząt.

Stephanie potwierdza, że ​​część tej pasji do piłki nożnej rozwinęła się podczas oglądania z ojcem Liga Mistrzów Jako dziecko oglądała swoją ulubioną drużynę, Real Madryt A era wielkich graczy jak Luis Figo, Ronaldo, Zinedine Zidane i Robinho.

Jeśli chodzi o studia, ukończyła w 2019 roku na University of Colorado, w zawodzie komunikacyjnym ze specjalizacją w przywództwie, podczas studiów licencjackich rozegrała 75 meczów i strzeliła pięć goli w NCAA, gdzie również celowała w nauce.

Salwadorski Stefani Zaniga Herrera pozostaje własnością Medyka Konina w Polsce. Zdjęcie: Dzięki uprzejmości Klaudii Golasz/kobiecyfutbol.pl

Wyjazd z kraju nie był w jego planach, ale po spędzeniu 2020 roku bez sprzętu z powodu pandemii, jego agent wysłał swoje CV do Rejs Brazylijski. Decydując się na wyjazd na południowoamerykańską ziemię w poszukiwaniu swojego marzenia powiedział, że było to „bardzo łatwe, Brazylia to kraj futbolu i w tak historycznym klubie, dlatego się zgodziłem. moi rodzice”.

twoja wiedza

Z uśmiechem na twarzy, gdy mówił o tym momencie, a także z akcentem w tonie między portugalskim, angielskim i hiszpańskim, powiedział, że przyjechał do Brazylii w styczniu, ale szereg przeszkód związanych z wizą pracowniczą uniemożliwiło mu grę dla historyczny zespół Azulón, z którym postanowili rozwiązać umowę w czerwcu.

„To dla mnie wyjątkowy zespół, dziewczyny były tak niesamowite, że trudno było odpuścić, ale podziękowałem koordynatorowi i reżyserom za danie mi możliwości bycia i poznania tak wielu pięknych ludzi” – powiedział.

Wrócił do domu, aby spędzić część czasu, gdy nie był z rodziną, ale los przyniósł mu nową niespodziankę, bo po dwóch tygodniach pobytu w San Francisco pojawił się show w Polsce, nowe wyzwanie w jego karierze, którą był zawsze gotowy do założenia i podkreślenia. To była bardzo szybka zmiana. Przyjechał do Konina, aby grać w drużynie miejskiej, która ma w historii cztery tytuły, a także brać w niej udział Liga Mistrzów UEFA FemeninaI to jest doświadczenie, które chce przeżyć, jeśli zdobędą tytuł w tym sezonie.

Salvadoran Stefani Zuniga Herrera podczas treningu z Selectą. Został wydany jako ogranicznik w kwietniu przeciwko Nikaragui. Zdjęcie: dzięki uprzejmości La Selecta | FESFUT

Pod tym względem idą dobrze, biorąc pod uwagę, że zaliczył kilka ligowych występów z drużyną i ma już za sobą kilka asyst na bramce.

„To była dobra adaptacja, dzięki Bogu, że pozwala mi to zrobić, to miasto jest małe, nie ma zbyt wielu rozrywek i uważam, że jest to najlepsze miejsce do skupienia się na ulepszaniu mojej gry i jako człowieka. to najważniejszy czas na pracę nad tymi rzeczami”Powiedział.

La Selecta

Stephanie ma również doświadczenie w drużynie seniorów, debiutując w kwietniu w towarzyskim meczu z Nikaraguą. „Jestem Salwadorką, dorastałem w salwadorskim domu, moi rodzice wykonali dobrą robotę wychowując mnie w ten sposób”Powiedział podekscytowany.

Prawy pomocnik Medyka Konina, Zúñiga, był dumny z gry w Salwadorze. „Noszenie salwadorskiej koszuli było dla mnie ogromną emocją. Wiedziałem, że moja rodzina pochodzi z Salwadoru i jak bardzo kochali ten kraj i co to oznaczało dla mojej rodziny, która wiele znaczyła dla nich i dla mnie”., wskazany.

Pomimo decyzji CONCACAF, pierwsza drużyna kobiet zagra do przyszłego roku, aby zakwalifikować się do Mistrzostwa Concacaf, W turnieju, który określi miejsca Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich, zawodniczka powiedziała, że ​​przygotowuje się do powołania przez sztab szkoleniowy Erica Acuñy i nadal występuje w klubie miejskim, oddalonym o dwie godziny drogi od Polski. stolica Warszawa.

„Moim celem jest nauczenie się większego używania prawej ręki, ponieważ jestem leworęczny, chcę czuć się bardziej komfortowo z moją prawą ręką, jest to aspekt mojej gry, który muszę poprawić, a także zaufanie do mojej decyzji, a naszym celem z reprezentacją jest udział w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata”. Wyraził także swoją pracę i cel na najbliższe miesiące.

Salwadorski Stefani Zaniga Herrera pozostaje własnością Medyka Konina w Polsce. Zdjęcie: Dzięki uprzejmości Klaudii Golasz/kobiecyfutbol.pl

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *