Steve Wozniak ponownie pojawia się publicznie w Ekwadorze

Steve Wozniak ponownie pojawia się publicznie w Ekwadorze

Quito (EFE). – Współzałożyciel Apple, Steve Wozniak, pojawił się publicznie, biorąc udział w konferencji na temat przedsiębiorczości i innowacji, zaledwie dwa tygodnie po tym, jak trafił do szpitala w Meksyku w wyniku miniudaru.

Nie wspominając o tym niefortunnym incydencie, Woźniak opowiedział przed ponad 500-osobową publicznością o swoich początkach jako inżynier elektronik i pierwszych krokach Apple, a także o swoich nieporozumieniach ze zmarłym Stevem Jobsem i jego poglądach na rozwój sztucznych urządzeń. Inteligencja. .

W swoim przemówieniu na szczycie „Next Century Summit”, podczas którego Bank of Guayaquil świętował setną rocznicę swojego powstania, Woźniak powrócił do Ameryki Łacińskiej po tym, jak pozostawał w dobrym stanie w swoim domu w Stanach Zjednoczonych po zwolnieniu lekarskim w Meksyku.

Współzałożyciel Apple, Steve Wozniak, przemawia dziś podczas konferencji w Quito w Ekwadorze. EFE/Jose Jacome

Amerykanin skomentował, że sztuczna inteligencja to najlepsza wyszukiwarka dostępna w Internecie. Ale wciąż mają dużo sztuczności i mało inteligencji. „Sztuczna inteligencja nie myśli, bierze rzeczy z innego miejsca i umieszcza je w dobrym miejscu”.

„To bardzo nudne i płaskie, i nie ma się wrażenia, że ​​napisał to człowiek. On nie myśli, nie ma żadnych uczuć, nie ma żadnego z nich. Może pewnego dnia, ale to dobre narzędzie, dzięki któremu możemy wykonywać lepszą, pełniejszą pracę” – powiedział Woźniak.

Twoja opinia na temat Amnesty International

Twórca technologii podkreślił potrzebę dobrych regulacji dotyczących sztucznej inteligencji, aby zapewnić jej wykorzystanie na przykład w pracy akademickiej.

„Ekscytuje mnie fakt, że technologia, zwłaszcza komputery, staje się z roku na rok coraz lepsza. Sztuczna inteligencja to największa zaleta, dzięki której komputery uczą się więcej i są lepsze” – dodał.

Woźniak omówił także swoje pierwsze kroki jako inżyniera elektronika, zwłaszcza swoją odmienną wizję ze Stevem Jobsem. Co zdefiniowało go jako osobę, która szukała sposobu na zarabianie pieniędzy za pomocą opracowanych przez siebie systemów i komputerów, ponieważ jego intencją było odniesienie sukcesu i ukształtowanie epoki.

„Jobs nie miał wykształcenia technicznego. Nie wiedziałem nic o komputerach, oprogramowaniu, sprzęcie ani o tym, jak je zbudować” – Woźniak powiedział o swoim partnerze.

Przypomniał sobie, że projekt, który zrobili dla pierwszego komputera osobistego, Apple I, został odrzucony aż pięciokrotnie, najpierw przez Hewlett-Packard, firmę, w której wygodnie pracował przy projektowaniu projektów, dopóki nie zaczęli go samodzielnie sprzedawać.

Steve Wozniak chwali Jobsa

Woźniak pochwalił atrakcyjność i łatwość sprzedaży zaprojektowanych przez siebie komputerów osobistych, takich jak Apple II. Ale ubolewał także nad niepowodzeniami innych komputerów, w tworzenie których Jobs chciał być bardziej zaangażowany, takich jak Apple III czy Macintosh.

„Był bardzo charyzmatyczny w komunikacji, bardzo dobry i wiedział, jak dobrze sprzedać Apple II, ale wszystko, co stworzył, zawiodło” – powiedział.

Podobnie zwrócił uwagę na wizję Jobsa dotyczącą tworzenia zamkniętych systemów operacyjnych, których inni użytkownicy nie mogliby ulepszyć, oraz „sprzętu”, który sam w sobie nie był kompletny i wymagał innych elementów, aby je rozszerzyć, aby były w pełni funkcjonalne.

Współzałożyciel Apple, Steve Wozniak, przemawia dziś podczas konferencji w Quito w Ekwadorze.  EFE/Jose Jacome
Współzałożyciel Apple, Steve Wozniak, przemawia dziś podczas konferencji w Quito w Ekwadorze. EFE/Jose Jacome

„Nie rozumiałem tego świata komputerów. Sposobem na to (chciał) był zamknięty produkt, który nie był gotowy sam. Takie było jego podejście. Apple stało się ostatnio bardzo zamkniętą areną” – skomentował. .

„Nie mogę powiedzieć, że jestem temu przeciwny, ale są miejsca, w których można robić rzeczy otwarcie, nie tracąc pieniędzy, a twórcy ulepszają Twój produkt, aby był lepszy” – podsumował.

W rozmowie z Woźniakiem wziął także udział wiceprezes Banco Guayaquil ds. transformacji, Jorge Hurtado. Poprzedziło je przemówienie programowe Tiffany Nova, liderki wzrostu innowacji w sprzedaży. Poprzez prezentację pt. „Przygotuj swój biznes na przyszłość i zwiększaj swoje dochody”.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *