Strzały z brązowej armaty Laker Romero

Boczny obrońca Justice, wraz z Ion Belustegi z San Sebastian, był jednym z filarów zdobycia trzeciego miejsca przez pekińską drużynę piłki ręcznej.

drAce Ecker Romero, który nie zna własnego rekordu. Kto nie wie, ile indywidualnych tytułów zdobył. Były sędzia jest do dziś drugim najlepszym strzelcem reprezentacji narodowej – z 753 golami w 200 meczach – i zdobył nagrodę dla najlepszego lewego obrońcy na Mistrzostwach Świata FIFA 2001, Mistrzostwach Europy 2006 i Lidze ASOBALE. 2005 i 2006. To znaczy, że Romero jest uważany za jednego z najlepszych na swojej pozycji, ale mówi, że to ignoruje. A przynajmniej nie przywiązuj wagi do sukcesów grupowych. Tak jak ten złoty medal świata z 2005 r., ten srebrny kontynentalny z 2006 r. lub brązowy z Pekinu 08, który ostatecznie będzie ostatnim sukcesem olimpijskim męskiej drużyny piłki ręcznej. Były zawodnik wygrał wszystko, ale wejście na podium w meczach to zawsze wyjątkowy moment. Zwłaszcza jeśli byłeś jednym z filarów, na których zbudowano ten brązowy medal. W rzeczywistości Romero z Ionem Belustegui z Donostii był jedynym baskijskim aktorem wybranym przez Juana Carlosa Pasteura. Wybrane nazwiska, takie jak Juanín García, Alberto Entrerríos, José Javier Hombrados czy David Barrufet już zbliżały się do startu. Był to także zespół, który tylko w jednym turnieju olimpijskim był w stanie zainspirować, będąc ogłoszonym mistrzem świata; I rozczarowujące, przybycie do Pekinu po kilku globalnych i europejskich niepowodzeniach.

Tak więc Hiszpania wylądowała w Igrzyskach 2008 pełna wątpliwości. Nie wiedząc, jaki obraz dać. Czy są złote czy zabłocone. Kontuzja piasty Rolando Riosa i późne nacjonalizacje Rutinki i Sternbeek, które nie dotarły na czas, były złowieszcze. A grupa, w którą są wrobieni, z Polską, Francją i Chorwacją jako querylem, też niewiele pomogła. Drużyna stanowa zadebiutowała przeciwko temu drugiemu, a Romero musiał spasować, dopóki jego ramię nie zareaguje na jego impulsy. Mimo bólu drużynie Gasteiztarry udało się strzelić trzy gole. Jednak Hiszpania spadła 31-29. Wtedy Polska przyszła na miarę potrzeb kraju. Ale te kapłana wzniosły się triumfalnie w najwyższym stopniu (30-29). Pojedynek z Chinami był tylko formalnością (22-36) przed odesłaniem ich przez Francję (28-21). Tak więc Romero, Belaustegui i ich towarzysze odegrali swoją obecność w ćwierćfinale w ostatnim meczu grupowym. Ci, którzy zmierzyli się z Brazylią. Amerykanie Południowi byli rosnącą potęgą, która nie ułatwiała im tego. W rzeczywistości wykorzystali defensywną słabość Pasteura, aby strzelić 35 goli. Jednak Hiszpania była lepsza w grupie i strzeliła 36 bramek.

Poszedł do kwatery za włosy, więc mieli najgorszego konkurenta w historii. Lider drugiej grupy: Korea Południowa, która pozbyła się Danii i Islandii. Jednak w tej grze ponownie pojawiła się najlepsza wersja Hiszpanii. Ten, który doprowadził ich do światowego złota w 2005 roku. W dwóch ostatnich grupach dołączył do szeregów, zamknął drzwi i ustawił Barrufet jako ścianę nie do pokonania. W ostatnich 10 minutach Koreańczycy zdołali strzelić tylko jednego gola, więc na 29-24 reprezentacje stanowe odniosły dwa zwycięstwa do złotego medalu. Po raz kolejny wrócili na swoje miejsce. Islandia opuściła Pekin jako zapowiedź turnieju i jako pretendent, który pozostawił drużynę Pasteura bez końca. Kraje nordyckie zarumieniły się w obronie państwa o 36-30 lat. Dlatego po raz trzeci Hiszpania znajdzie swój pułap olimpijski w półfinałach. Po raz trzeci powróci, by postawić wszystko na brąz.

na podium Przypadkowo ostatni konkurent Hiszpanii był taki sam jak pierwszy: Chorwacja. Oznacza to, że tło nie mogło być gorsze. Ogólnie rzecz biorąc, drużyny stanowe wyglądały lepiej niż rywal w półfinałowym slapu i błyszczały najlepszym meczem turnieju. W odpowiednim momencie bramka była nie do zdobycia, a Romero z pięcioma bramkami; A Belostigi, z czterema, pomógł zmienić drużynę w maszynę do zdobywania punktów. Końcowy wynik to 29-35, a mecz zakończył się awansem reprezentacji Hiszpanii po raz kolejny na ostatni etap olimpijskiego podium w piłce ręcznej.

Na dzień dzisiejszy Romero jest drugim najlepszym strzelcem w stanie, z 753 golami w 200 meczach.

Gastiztara z pięcioma bramkami i Belaustegi z czterema były kluczem do zdobycia brązu nad Chorwacją.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *