Strzelec Bundesligi: Lewandowski pobił rekord Gerda Müllera, strzelając 41 bramek Sporty

Po dopasowaniu pliku 40 Jules de Gerd Muller W sezonie 1971/1972 Robert Lewandowski miał nadzieję, że Bayern Monachium przekroczy tę liczbę Pozostaje jedynym zawodnikiem, który zdobył najwięcej bramek w tych rozgrywkach.

Polak, który w zeszłym sezonie strzelił 34 gole, Tym razem zostawił historyczny rekord Po wyrwaniu go legendarnemu niemieckiemu piłkarzowi.

Możesz być zainteresowany:

Napastnik Bayernu Monachium Przez cały mecz z Ossburgiem próbował pobić rekordAle 32-latek nie osiągnął bramki aż do ostatniej minuty meczu, dzięki wynikowi 4-2.

Bramkarz drużyny przeciwnej Djikiewicz, Lewandowski zatrzymał trzy strzały z dobrej pozycji w pierwszej połowieWydawało się, że cały Augsburg skupił się na powstrzymaniu Polaka przed ominięciem Muellera.

W ostatniej rozgrywce meczu bramkarz był w stanie zatrzymać strzał Leroy Sani jedynie spoza pola karnego. Lewandowski zareagował, wygrał zbiórkę, unikając Giekiewicza, który zauważył pustą bramkę i wyszedł na imprezę. Z Bayernem na swojej ławce Gol 41 (8 z rzutu karnego).

Najbliżej Polaków Portugalczykiem, który osiągnął „normalny” rekord, był Portugalczyk. Andre Silva Del Eintracht FrankfurtKto strzelił 28 goli. Podczas Erling Haaland Borussia Dortmund strzeliła 27 goli.