Studenci z Włoch, Polski i Grecji w programie Erasmus+ „Sui Palci de Scula” – Cartagena News

Całkowity 25 uczniów ze szkół we Włoszech, Polsce, Grecji i Hiszpanii Odwiedzili w środę Ratusz. Radny ds. Przejrzystości, Alejandra GutierrezErasmus+ jest odpowiedzialny za zachęcanie młodych ludzi do udziału w projekcie „Sui Palchi di scuola”.

W szczególności uczestnikami byli uczniowie IES Jimenez de la Espada w Kartagenie, a także uczniowie Licio Cognaci de Altamura (Włochy), Lycio Pepe Calamo de Ostuni (Włochy) i 2nd General Lyceum (Grecja) School of Oriocastro. Oraz Liceum Ogolnoksztalcace w Szczecinie.

Projekt, Finansowany z funduszy europejskich przez europejską agencję Erasmus + SEPIEPrzeznaczonePromowanie tożsamości i obywatelstwa europejskiegoUmieszczenie go w centrum dialogu kulturowego między młodymi ludźmi może przynieść korzenie klasycznego dramatu, tradycje różnych krajów i cywilizacje, które zasilają UE.

„Cartagena ma ponad trzy tysiące lat historii i była kolebką cywilizacji, której kulminacją była epoka rzymska pod nazwą Cartagona” – wyjaśniła studentom Alejandra Gutierrez.

Radny zaprosił młodzież do „spaceru po naszym mieście i poznania jego otoczenia i jego zabudowań z czasów Oświecenia, muru Karola III i obecnej siedziby Politechniki oraz dawnych koszarów szkoleniowych m.in.”. , A także poznać lokalną gastronomię.

Mam nadzieję, że zostaniesz powitany przez naszych ludzi Poza tym, kiedy wyjeżdżasz, robisz to z podwójnym zaangażowaniem: będąc ambasadorami naszego wspaniałego miasta i spotykając się z powrotem z większą ilością czasu – podsumował.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *