Studio Ipsos | Czego Kolumbijczycy oczekują w 2023 r. | Gospodarka

Po dwóch latach niepewności i nowych wyzwań związanych z pandemią, rok 2022 będzie naznaczony globalnie konfliktami międzynarodowymi, problemami gospodarczymi i poważnym kryzysem klimatycznym.

(Kolumbijczycy zakładają, że ceny rosną szybciej niż dochody).

Z tego powodu niedawne badanie przeprowadzone przez międzynarodową firmę konsultingową Ipsos ujawniło, jak ludzie na świecie oceniają rok 2022, a średnio 73% z 36 badanych krajów uważa, że ​​będzie to zły rok dla ich kraju, a 74,7% Kolumbijczyków uważa to za to samo. Podobnie 56% ankietowanych uważa, że ​​był to zły rok dla nich i ich rodzin, podobnie jak 51,3% Kolumbijczyków.

Biorąc pod uwagę poglądy z 2022 r., Obywatele mają trudności z optymizmem co do roku 2023, ponieważ wyrażają większe zaniepokojenie gospodarką, środowiskiem i globalnym bezpieczeństwem. Ankieta przeprowadzona przez Ipsos ujawniła również, jakie są światowe prognozy na następny rok, przy czym ponad połowa z 17 zadanych pytań pokazuje pesymistyczny pogląd, negatywny z powodu globalnej inflacji, klęsk żywiołowych. Pogoda, użycie broni nuklearnej, uderzenia asteroid i wizyty obcych.

Istnieje wiele pesymizmu, jeśli chodzi o światową gospodarkę. W Kolumbii 84,5% uważa, że ​​ceny będą rosły szybciej niż dochody ludzi, 83,1% uważa, że ​​stopy procentowe będą wyższe niż w ubiegłym roku, 80,5% uważa, że ​​inflacja w kraju będzie wysoka w 2023 r., a 75,9% spekuluje. Bezrobocie będzie wysokie.

(Dziesięć najbardziej wpływowych marek w kraju według Ipsos).

Powody do pesymizmu są jasne, biorąc pod uwagę, że Kolumbia zajmuje piąte miejsce wśród krajów, w których ich zdaniem główne światowe giełdy spadną o 63,5%, a czwarte miejsce z wynikiem 69,4% jest jeszcze bardziej niepokojące. Kolumbijczycy uważają, że kraj powinien zostać uratowany przez awaryjne finansowanie z Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW).

Globalne bezpieczeństwo na nadchodzący rok

Wszyscy myślą o roku 2022 z intensywnymi strefami konfliktów w różnych częściach świata i rosnącymi napięciami międzynarodowymi. Sytuacja ta wzmaga obawy, że gdzieś na świecie zostanie użyta broń nuklearna, jak uważa 61,8% Kolumbijczyków.

Znana jest również rola, jaką odgrywa sektor technologii informatycznych (IT), a cztery na dziesięć osób na świecie wierzy, że hakerzy obcych rządów mogą spowodować globalne zamknięcie IT, w porównaniu z zaledwie 44% Kolumbijczyków. To jest możliwe. Dodatkowo, Prawie połowa ankietowanych na całym świecie uważa, że ​​nieuczciwy projekt sztucznej inteligencji, którego nie można zamknąć, spowodowałby znaczne szkody w ich kraju; Jednak 51,8% Kolumbijczyków uważa, że ​​jest to mało prawdopodobne.

Globalny nastrój niepokoju wpłynął na obawy dotyczące potencjalnie kataklizmicznych zdarzeń gwiezdnych, takich jak teoria uderzenia asteroidy w Ziemię; Jednak podczas gdy niektórzy uważają to za możliwe, 49,5% Kolumbijczyków uważa to za niemożliwe, a 51% nie sądzi, by kosmici odwiedzili Ziemię.

Uczucia dotyczące środowiska

Większość ludzi na świecie twierdzi, że w 2023 roku doświadczy poważnych skutków zmian klimatu, a w Kolumbii 69,1% uważa, że ​​w przyszłym roku kraj będzie miał więcej ekstremalnych zjawisk pogodowych niż w 2022 roku, jak sądzi 55,9%. Najcieplejszy rok w historii kraju 55,6% twierdzi, że jakaś klęska żywiołowa dotknie duże miasto w republice, a 45,8% twierdzi, że niektóre części kraju nie będą nadawały się do zamieszkania z powodu ekstremalnych zjawisk pogodowych.

(Projekcje gospodarcze do 2023 r.).

Oczekiwania co do znacznych postępów w walce ze zmianami klimatycznymi są stosunkowo niskie: odsetek respondentów spodziewających się mniejszej liczby lotów w 2019 r. spadł z 45% do 42% w porównaniu z rokiem poprzednim, podczas gdy Kolumbia zbliża się do limitu 40,8%. . Z kolei tylko jedna trzecia światowej populacji (34%) uważa, że ​​w ich stolicy jest więcej rowerów niż samochodów, 47,4% Kolumbijczyków popiera to stwierdzenie, a 52,2%% twierdzi, że nie jest to możliwe. Opracowanie przełomowej technologii zapobiegającej zmianom klimatycznym.

Czego oczekuje się od społeczeństwa?

Sześć na dziesięć osób na świecie (60%) spodziewa się, że w przyszłym roku w ich kraju nie będzie już blokad z powodu COVID-19, gdy ludzie powrócą do normalności, i 63% Kolumbijczyków tak uważa. Z kolei 68,4% mieszkańców Kolumbii twierdzi, że znacznie więcej osób będzie żyło w świecie wirtualnym.

W Kolumbii osiągając 63,7% pesymizmu panuje pesymizm co do tego, że ludność kraju będzie tolerancyjna wobec innych, ponadto 53,6% firm uważa, że ​​nie jest możliwe wprowadzenie czterodniowego tygodnia pracy.

Technologia kosmiczna i ludzka

Niektórzy spodziewają się dużej obecności kosmicznej w 2023 r., na piątym miejscu znajduje się Kolumbia z 60,4% krajów, które uważają, że statek kosmiczny zostanie wystrzelony na Marsa; W tym samym miejscu w rankingu 54,2% uważa, że ​​zostanie uruchomiona usługa turystyki kosmicznej, która pomoże ludziom wylądować na Księżycu.

Z drugiej strony niespełna 27% ankietowanych na świecie uważa, że ​​implant można z powodzeniem wszczepić do ludzkiego mózgu, aby przywrócić utracone wspomnienia, a 55,5% Kolumbijczyków uważa, że ​​nie jest to możliwe.

Perspektywy do 2023 r

Pomimo negatywnych nastrojów i niepewności co do przyszłości, na świecie jest nadzieja – dwóch na trzech respondentów (65%) spodziewa się lepszego roku niż ten, którego doświadczył w 2022 r., przy czym 78,6% Kolumbijczyków zgadza się z tym przekonaniem. Z kolei, podobnie jak w latach ubiegłych, Trzy na cztery osoby na świecie (74%) deklarują, że w 2023 r. podejmą osobistą intencję zrobienia określonych rzeczy dla siebie lub innych. Trzecie miejsce zajmuje Kolumbia z wynikiem 90,3%.

Wreszcie 51,5% Kolumbijczyków wskazało, że nie zgadza się, że światowa gospodarka będzie silniejsza w 2023 niż w 2022.

Takie są wyniki ankiety przeprowadzonej w 36 krajach przez Ipsos na platformie internetowej Global Advisor. Ipsos przeprowadził wywiady z łącznie 24 471 dorosłymi w wieku 18-74 lat w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Republice Irlandii, Izraelu, Malezji, RPA i Turcji, 20-74 w Tajlandii, 21-74 w Indonezji i Singapurze oraz 16-74 w piątek 21 października i piątek 26 innych rynków między 4 listopada 2022 r.

Próba składała się z około 1000 osób w każdym z następujących krajów: Australia, Brazylia, Kanada, Chiny, Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy, Japonia, Meksyk, Hiszpania, Republika Południowej Afryki, Korea Południowa i Stany Zjednoczone; oraz 500 osób z: Argentyny, Belgii, Chile, Kolumbii, Danii, Węgier, Indii, Indonezji, Irlandii, Malezji, Holandii, Peru, Polski, Rumunii, Arabii Saudyjskiej, Singapuru, Szwecji, Szwajcarii, Tajlandii, Turcji i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Streszczenie

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.