Study of the Sun: India uruchamia europejską sondę Proba-3, aby stworzyć sztuczne zaćmienie | Wiadomości z Indii

Study of the Sun: India uruchamia europejską sondę Proba-3, aby stworzyć sztuczne zaćmienie |  Wiadomości z Indii
Bengaluru: Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) Próba-3 Misja ma zostać wystrzelona na pokładzie indyjskiego statku PSLV we wrześniu przyszłego roku. Według Europejskiej Agencji Kosmicznej pojawi się innowacyjna misja Latanie w precyzyjnym szyku Pomiędzy dwoma satelitami do utworzenia Sztuczne zaćmienieodsłaniając nowe widoki słabej korony słonecznej.
Proba-3 składa się z dwóch małych satelitów – statku kosmicznego Coronagraph i statku kosmicznego Occulter w kształcie dysku słonecznego. Lecąc w zwartym szyku na odległość około 150 metrów, Occulter precyzyjnie rzuci swój cień na teleskop Coronagraph, zasłaniając widok Słońca – podała Europejska Agencja Kosmiczna. Bezpośrednie światło. Umożliwi to koronografowi uwidocznienie omdlenia Korona słoneczna W świetle widzialnym, UV i spolaryzowanym przez kilka godzin jednocześnie.
„Tworząc wspaniałe formacje lotnicze w skali milimetrowej, bliźniacze satelity tworzące Proba-3 osiągną to, co wcześniej było niemożliwą misją kosmiczną: rzucanie precyzyjnie ustalonego cienia z jednej platformy na drugą, przysłaniając tym samym ogniste słońce, „, powiedziała ESA. Obejrzyj okładkę. Upiorna otaczająca atmosfera od dawna. „
Naukowcy mają nadzieję, że unikalny widok Proba-3 dostarczy nowych informacji na temat jej pochodzenia Koronalny wyrzut masy (CME) – eksplozje materiału słonecznego, które mogą zakłócać działanie satelitów i sieci energetycznych na Ziemi. Misja zmierzy także sumę Promieniowania słonecznegoI śledź zmiany w produkcji energii słonecznej, które mogą mieć wpływ na klimat Ziemi.
„Mini-satelity przeszły niedawno ostateczną integrację i zostały osobiście obejrzane przez personel naukowy Proba-3. Członkowie zespołu planują przetestować instrumenty pokładowe podczas kwietniowego całkowitego zaćmienia słońca nad Ameryką Północną, zdobywając cenne doświadczenie do interpretacji wyników Proby” – podała ESA. -3 Przyszłość.
Po wystrzeleniu PSLV z Indii i serii trudnych manewrów orbitalnych świat będzie świadkiem obserwacji Słońca Proba-3, która według ESA może być pionierem dla nowych generacji teleskopów kosmicznych latających w formacjach, które zagłębiają się w tajemnice astronomiczne.
„Najlepszym sposobem na zmniejszenie odchylenia jest zwiększenie odległości między okulterem a koronografem, co dokładnie zrobi Proba-3” – powiedział Damien Galano, kierownik projektu Proba-3 w ESA. „Latujemy Coronagraph i Occulter na pokładzie po raz pierwszy oddzielne platformy, latając na odległość 150 metrów przez maksymalnie sześć godzin na orbicie, a my stosujemy szereg technik pozycjonowania, aby utrzymać je ściśle na swoim miejscu.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *