Stwórz gigantyczny NAS 1.2PB za pomocą Raspberry Pi

Od lat widzimy ludzi z całego świata, którzy robią z nimi prawdziwe barbarzyńskie akty Raspberry Pi . komputery. Zwykłe jest zdobycie jednego z tych paneli, aby stworzyć własną konsolę, małe centrum multimedialne do salonu, a nawet mały NAS. Ale oczywiście zawsze z jego ograniczeniami. Cóż, YouTuber Jeff Geerling właśnie użył typowej szafy serwerowej i próbował zainstalować Profesjonalne użycie NAS Tak jak mózg Raspberry Pi.

Czy Raspberry Pi może zarządzać całym serwerem?

Jeśli kiedykolwiek podłączałeś dysk twardy do Raspberry Pi, aby stworzyć mały domowy serwer NAS, wiesz o tym tyle, ile możesz stworzyć Ludzie W przypadku jednej z tych płyt wydajność zwykle nie dziwi. W rzeczywistości każdy podstawowy serwer NAS z jednym lub dwoma gniazdami na dyski twarde zapewni nam ciekawsze wrażenia.

Ale ten z góry przyjęty pogląd nie był w stanie powstrzymać stóp Jeff Gerling, który przystąpił do portowania serwera z pojedynczym Raspberry Pi. Aby to zrobić, najpierw kup plik Półka 1,2 petabajta. Ten stojak, jak mogłoby być inaczej, był z płytą główną z procesorem Intel Xeon. Magazynowanie będzie możliwe dzięki zespołowi 60 dysków Seagate o pojemności 20 TB każdy.

Dawid przeciwko Goliatowi. Raspberry Pi kontra Xeon Gold

Szaleństwo dopiero się zaczęło. można Moduł obliczeniowy Raspberry Pi 4 Z czterema rdzeniami i jednym gniazdem PCIe 2.0 obsługującym A Intel Xeon Gold 6230R 26 rdzeni i 48 gniazd PCIe 3.0? Oczywiście nie, ale Gerling musiał spróbować. W rzeczywistości kreator nie jest w tym jedynym możliwym wąskim gardłem Organizować coś. Raspberry Pi może przesyłać 10 razy mniej danych przez swoją kartę sieciową. Oryginalna płyta główna ma 32 razy więcej pamięci RAM niż Raspberry Pi Compute Module 4, nie wspominając o szybkości i opóźnieniu.

Doświadczenie, o którym już wiedzieliśmy, jak się skończy

konsekwencje? Cóż, jako doświadczenie nie jest złe, ale jeśli chodzi o zastosowanie tego w praktyce, serwer przecieka wszędzie. Nie wiemy, czy Gerling dobrze się bawił, składając swój zespół, ale wygląda na to, że proces był dość frustrujący. Ustawić RAID 0, Rasbperry wykrywa ogromny rozmiar 1,2 PB, ale nikt przy zdrowych zmysłach nie przechowuje ważnych danych w systemie tak słabym jak RAID 0. Próbując zarządzać inną konfiguracją RAID, Geerling napotkał wszelkiego rodzaju Problemy. A potem nawet jego własny youtube Ostatecznie przyznano, że Raspberry Pi nie zostało zaprojektowane do tak dużego projektu. Dlatego jest to częściowy sukces. Możesz zbudować ogromny NAS zasilany przez proste Raspberry Pi, ale wydajność będzie niesamowita.

Morał tego filmu jest taki, że jeśli chcesz NAS, kup go i nie komplikuj zbytnio swojego życia. Istnieje wiele opcji znanych marek, takich jak Synology, Qnap czy Asustor, które pozwalają niemal każdemu niedoświadczonemu użytkownikowi skonfigurować mały serwer domowy. Oczywiście nie byłoby to tak zabawne, jak zbudowanie systemu z 60 dyskami i szafą serwerową.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.