Sunday Firesides: Ciesz się jazdą statkiem kosmicznym Ziemia

Sunday Firesides: Ciesz się jazdą statkiem kosmicznym Ziemia

Współczesny świat może odczuwać nierealistyczną ciekawość.

Budzimy się, pracujemy i śpimy w klimatyzowanych boksach.

Możemy rozmawiać z dziesiątkami ludzi, badać odległe miejsca i uzupełniać nasze domy, wykonując drobne ruchy palcem.

Możemy poprosić roboty o odtwarzanie dźwięków, tworzenie grafiki i pisanie treści.

Jesteśmy bombardowani niekończącymi się słowami, obrazami i opcjami, które w dziwny sposób sprawiają, że żadne z nich nie wydaje się znaczące ani wartościowe.

Szybkie zmiany czasu, miejsca i kultury sprawiły, że życie wydaje się kruche i nieistotne. Nieważki.

Aby poruszać się po tym coraz bardziej sztucznym krajobrazie, warto wziąć stronę od tych, którzy dosłownie doświadczyli zerowej grawitacji: astronautów.

Astronauci stosują różne praktyki, aby utrzymać się na duchu, żyjąc w zamkniętym statku, niezależnym od rytmów, atmosfery i materii organicznej ich rodzimej planety.

Astronauci ustalają rutyny i każdego dnia mają do wykonania znaczące zadania – nawyki, z których skorzystają również mieszkańcy nieruchomej Ziemi.

Astronauci zapobiegają atrofii szkieletu, ćwicząc na sprzęcie oporowym. Powinniśmy również angażować się w namacalne, pełne tarć czynności – podnoszenie ciężarów, gotowanie, majsterkowanie, rozmowy twarzą w twarz – aby utrzymać silne ciało i umysł.

Astronauci instalują wszystko, czego nie chcą się pozbyć, a my podobnie musimy pracować, aby zabezpieczyć nasze najważniejsze wartości i relacje.

Ale największym powodem, dla którego astronauci pozostają elastycznie szczęśliwi na orbicie, jest ich nastawienie: nie mają nic przeciwko życiu w tak egzotycznym środowisku. . . Ponieważ mogą doświadczyć splendoru kosmosu.

W podobny sposób możemy przeformułować nasze warunki eteryczne. Chociaż nieważkość nowoczesności stanowi wyzwanie, któremu trzeba sprostać, jest to godny kompromis za bycie w najlepszych czasach dla wiedzy, władzy i wolności; najlepszy czas na odkrywanie granic ludzkiego potencjału; Najlepszy czas na podróż statkiem kosmicznym.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *