Super Mario RPG na Nintendo Switch: powrót jednej z najbardziej wpływowych klasyków RPG, z której nie każdy może się cieszyć

Super Mario RPG na Nintendo Switch: powrót jednej z najbardziej wpływowych klasyków RPG, z której nie każdy może się cieszyć

Wraz z premierą remake’u Super Mario RPG na Nintendo Switch już wkrótce, wynik, który czekał od prawie 28 lat, zostanie rozstrzygnięty: w końcu będziemy mogli zagrać w jedną z najpopularniejszych i zapadających w pamięć gier epizodycznych autorstwa fanów Mario. Dlaczego ta gra jest taka przewidywalna? Przyglądamy się jego dziwnej historii.

Zwykle, kiedy myślimy Super Mario Wyobrażamy sobie uroczego hydraulika skaczącego stąd tam (w 2D lub 3D) lub zaraz rozpętającego chaos w szalonych wyścigach, takich jak ten w Mario Kart 8 Deluxe.

Jednakże, chociaż Super Mario Bros. Wonder dał jasno do zrozumienia, że ​​najlepszą cechą Mario jest platformówka, ale historia postaci pozwala nam się dobrze bawić Niezliczone przygody dla wszystkich możliwych gustówI to w bardziej różnorodnych typach, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Spin-offów Super Mario nie brakujeAle jedna z jego najważniejszych gałęzi wywodzi się z nasion zasianych wiele lat temu przez Squaresoft. Od 1996 roku rola ta miała również swoje znaczenie w ramach franczyzy.

Dziś chcemy zejść głębiej Super Mario-RPG, grę, która wytyczyła nową ścieżkę do sukcesu dla wąsatej postaci. Premiera remake’u na Nintendo Switch 17 listopada jest już prawie gotowa, dlatego w HobbyConsola chcieliśmy złożyć hołd temu ważnemu tytułowi, abyście w dniu premiery przyszli z pracą domową.

Super Mario RPG, gra tak wyjątkowa, jak i wyjątkowa

A jednak cudownie Cud Super Mario Bros Gra RPG Super Mario pojawia się na potężnej konsoli hybrydowej N. Oczywiście ta gra nie jest nowym wynalazkiem nawiązującym do świetnego dzieła Miyamoto, ale raczej odnowioną wersją Wyjątkowy i wyjątkowy klasyk z wielu powodów.

Po pierwsze, oryginał, Super Mario RPG: Legenda Siedmiu Gwiazd, Został jednak wydany w 1996 roku na SNES Nie dotarł wówczas do Europyco uniemożliwiło niezliczonym fanom skorzystanie z sugestii, która wniosła duży wkład do licencji Mario, bardziej niż mogłoby się wydawać.

Drugim ważnym punktem, który definiuje tę konkretną grę, jest to, że o nią chodzi Współpraca Nintendo i Squaresoft I nie mniej (obecne Square Enix), które odcisnęło piętno w najlepszy możliwy sposób.

Po trzecie, dzięki temu zjednoczeniu po raz pierwszy można było tego doświadczyć Przygoda Super Mario z elementami gier RPG. Walka turowa i liczba systemów w sadze przypominały grę Final Fantasy

Zremasterowana klasyczna gra na SNES

Wszystko to w połączeniu z faktem, że samo Super Mario RPG wiedziało, jak przenieść platformowego ducha sagi na nowe terytorium i udało mu się tego dokonać. Ta klasyczna gra Super Nintendo okazała się niezwykle cenną perełką Czego z różnych powodów nie była w stanie wystarczająco pokazać.

Pomimo wydania na konsole wirtualne, takie jak Wii czy Wii U, Super Mario RPG: Legend of the Seven Stars wymykało się wielu graczom… aż do teraz. Nintendo Switch wita Remake jest bardzo obiecujący.

Widoczne będą najważniejsze zmiany wprowadzone przez nową grę Super Mario RPG. Wykorzystując możliwości konsoli takiej jak Nintendo Switch, gra Głęboko odnowi fabułę graficzną oryginalnego dzieła, Znacznie ulepszone.

Super Mario-RPG

Wszystko wskazuje na to, że wierność będzie flagą, którą Nintendo powiewa w przypadku tej długo oczekiwanej premiery, która – bądźmy szczerzy – pod względem rozgrywki Warto cieszyć się Super Mario RPG, gdy tylko pojawi się na świecie.

Mówiliśmy jednak o walce turowej W propozycji RPG pojawia się także eksploracja platformówek izometrycznych.Plus kilka minigier. Chociaż nie ma wątpliwości, że Super Mario RPG było transcendentne ze względu na wszystko, co nastąpiło później.

Ogromny wpływ gry Super Mario RPG

Niektórzy mogą jednak o tym nie wiedzieć Gra RPG Super Mario położyła podwaliny pod szereg bardzo udanych gier na licencji Mario. To, co widzieliśmy w tym wydaniu, sprawiło, że Nintendo dostrzegło ogromną arterię rozciągającą się przez wiele nazw, które z pewnością brzmią znajomo.

Super Mario RPG jest ojcem chrzestnym eposów Papierowy Mario Również Mario i Luigiego. Rozwój postaci, szalone i bezprecedensowe sytuacje, których doświadczyliśmy w tej wersji, ewoluowały przez lata, osiągając formę gier z tych sub-sag.

Artykuł Mario 64

Działając równie uroczo jak Paper Mario The Millennial Door na GameCube (który pojawi się również na Nintendo Switch w 2024 r.) czy Mario & Luigi: Superstar Saga na Nintendo 3DS, są spadkobiercami wszystkiego, co gra RPG Super Mario powstała ponad 20 lat temu.

Te różnorodne postacie, takie jak Goomarina, zaczynają nabierać kształtu w wersji, która wkrótce odrodzi się na Switchu. Przypomnijmy, że pozwoliło nam na to Super Mario RPG Przeżyj przygodę z Bowserem po raz pierwszy (W tym ten jednorazowy moment) To on stworzył nam twarze, które są już ikoniczne w świecie Nintendo.

A jeśli grałeś w Super Smash Bros Ultimate, prawdopodobnie słyszałeś, jak wielu fanów domaga się wzięcia udziału Gino…Cóż, to postać z Super Mario RPG! Mimo że wystąpił tylko w jednym meczu, Gino pozostawił po sobie głębokie wrażenie… to jest charyzma.

Super Mario-RPG

Kolejna świetna gra RPG na wspaniały rok 2023?

Mario jest zwykle dobry w wielu rzeczach, a jedną z nich jest format RPG, który zaczął się od tej gry. Specjalny związek Nintendo i Squaresoft dał nam konsole Super Mario z najlepszymi grami JRPG na świecie Złoty wiek gatunku.

System ataku i obrony w Super Mario RPG zmusił nas do poważnego potraktowania bitew turowych i ciągłego angażowania się w nie, Zdobądź bonus, naciskając przyciski tuż przed uderzeniemaby przytrzymać, aby załadować ataki i inne małe systemy.

Super Mario-RPG

Te nowości, zwane „hitami na czas”, zostały powtórzone w ostatnich hitach, takich jak Sea of ​​Stars i nadal będą obecne w remake’u, który opowie nam historię, w której uratowanie Peach będzie naszym najmniejszym problemem.

W roku, w którym widzieliśmy świetne japońskie gry RPG, takie jak te wspomniane Morze gwiazd u Octopath Traveler 2, między innymi, zapoczątkował premierę gry RPG Super Mario, jaka mogła być Kolejny świetny tytuł RPG roku 2023 Które zostaną zapamiętane na zawsze.

Za to wszystko Powrót Super Mario RPG w formie remake’u jest wyjątkowy Należy to uczcić, zwłaszcza jeśli należysz do grona graczy, którym nigdy nie udało się przeżyć przygody głęboko w świecie Mario, a także wśród fanów tego ukochanego gatunku.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *