Superpuchar UEFA 2024 zostanie rozegrany na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie

Superpuchar UEFA 2024 zostanie rozegrany na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie

Madryt, 26 września (EFE). – Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN) ogłosił we wtorek, że Superpuchar UEFA 2024 odbędzie się na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie, zgodnie z ustaleniami podjętymi na posiedzeniu Komitetu Wykonawczego UEFA w Limassol.

Po wyborach prezes Polskiej Federacji Cezary Kuleza zauważył, że są to „dowody wielkiego zaufania, jakie UEFA pokłada” w organizmie, jako „rzetelnym i sprawdzonym partnerze całej europejskiej społeczności piłkarskiej”.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w 2024 roku będziemy mogli zorganizować w Polsce kolejny finał tych prestiżowych rozgrywek. Cały świat będzie oglądał konfrontację zwycięzcy Ligi Mistrzów ze zwycięzcą Ligi Europy. To niewątpliwie wspaniały mecz. ” Podkreślił: „Sukces Federacji Polskiej. Organizacja tego typu wydarzeń to jeden z naszych celów, do którego nieustannie dążymy”.

Na PGE Narodowym odbył się już Finał Ligi Europy 2015, w którym Sevilla zdobyła tytuł po raz czwarty, a na innym polskim stadionie, Tarczyński Arena we Wrocławiu, odbędzie się Finał Ligi Konferencyjnej 2024-2025.

Wybór miejsca rozgrywania zawodów, w których zmierzą się ze sobą zwycięzcy Ligi Mistrzów i Ligi Europy, był jednym z tematów poruszanych przez władze wykonawcze w stolicy Cypru, obok aspektów związanych z zarządzaniem federacjami. Wyznaczono gospodarzy kilku finałowych etapów turniejów młodzieżowych.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *