Świadectwa zdrowia będą wydawane w Portugalii, Grecji i Francji…

W Grecji, Portugalii i Francji do restauracji, kin lub klubów nocnych można wejść tylko z zaświadczeniem o szczepieniu przeciwko Covid-19 lub z aktualnym negatywnym wynikiem testu. Wraz ze wzrostem liczby infekcji Holandia i niektóre regiony Hiszpanii pracują nad przywróceniem ograniczeń przeciwko epidemii.

W Grecji dostęp do zamkniętych restauracji, barów i kawiarni będzie możliwy tylko od piątku dla klientów, którzy przedstawią zaświadczenie o szczepieniu przeciwko Covid-19 lub negatywny wynik testu PCR lub antygenu z trzydniowym wyprzedzeniem. Te same zasady będą obowiązywały przy wejściu do sal tanecznych, kin czy teatrów mieszanych w zamkniętej przestrzeni. Obowiązek składania referencji nie dotyczy klientów open space. W Grecji świadectwa zdrowia są również wymagane dla podróżnych promami i samolotami operującymi na terenie kraju.

W Portugalii do restauracji mogą wejść tylko klienci posiadający szczepienia, negatywny wynik testu lub zaświadczenie o chorobie. Przepisy obowiązujące od soboty 10 lipca dotyczą najbardziej dotkniętych obszarów kraju (w tym stolicy Lizbony) i obejmują tylko weekendy. We wszystkich częściach kraju konieczne jest również posiadanie zaświadczenia o rejestracji w hotelu lub pensjonacie.

Sytuacja epidemiologiczna w Portugalii należy do najgorszych w Europie, a koronawirus typu delta szybko się tam rozprzestrzenia. Kraj ponownie nałożył pewne ograniczenia, takie jak restrykcje restauracyjne i godziny policyjne w niektórych obszarach. Pod koniec czerwca Niemcy umieściły Portugalię na liście obszarów wysokiego ryzyka związanych z wariantami SARS-CoV-2, co doprowadziło do powrotu dużej liczby niemieckich turystów, którzy wypoczywali tam, obawiając się obowiązkowej kwarantanny. dla nich. po powrocie do kraju. Władze francuskie zwróciły się również do swoich obywateli, aby unikali wakacji w Portugalii i Hiszpanii.

We Francji od 21 lipca do kin, teatrów i innych instytucji kulturalno-rozrywkowych liczących powyżej 50 osób wymagane będzie zaświadczenie o szczepieniu, zdaniu Covid-19 lub negatywny wynik testu. Od 1 sierpnia certyfikat należy okazać także przy wejściu do restauracji, kawiarni, centrów handlowych i placówek służby zdrowia, a także przed podróżą samolotem i dłuższymi liniami kolejowymi lub autobusowymi. Dzieci poniżej 12 roku życia nie będą musiały tego robić. Młodzież w wieku od 12 do 18 lat będzie zwolniona z obowiązku składania zaświadczeń do końca sierpnia.

W Hiszpanii niektóre regiony autonomiczne powracają do ograniczeń, które wcześniej zniosły. Powodem jest to, że liczba infekcji ponownie rośnie. W Katalonii i Walencji zabronione są spotkania towarzyskie powyżej 10 osób. Określono również czas funkcjonowania restauracji i lokali rozrywkowych. W regionie Asturii restauracje i bary przyjmują gości tylko w ogrodach i na tarasach.

W Holandii kluby nocne i dyskoteki są ponownie zamknięte w sobotę 10 lipca. Imprezy masowe, takie jak koncerty i imprezy sportowe, również zostały odwołane po doniesieniach o kilku nowych infekcjach na takich spotkaniach.

W Austrii świadectwa zdrowia są wymagane, aby wejść do wielu obiektów użyteczności publicznej, takich jak restauracje, hotele, siłownie, baseny, teatry i zakłady fryzjerskie.

W Czechach przy odprawie do hoteli, muzeów i biletów na wystawy wymagane jest świadectwo zdrowia. Certyfikat musi być również w posiadaniu klientów restauracji, barów czy kawiarni. Jednak pracownicy placówek gastronomicznych nie mają żadnych obowiązków, a także prawa do weryfikacji certyfikatów. Mogą to zrobić policjanci i pracownicy służby zdrowia.

Przy wjeździe do większości krajów UE polscy turyści zobowiązani są do przedstawienia jednego z zaświadczeń o stanie zdrowia: zaświadczenie o szczepieniu przeciwko Covid-19, zakażeniu lub aktualny ujemny wynik testu na koronawirusa. Najłatwiej go przesłać poprzez certyfikat EU Covid, który jest honorowany we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Certyfikaty unijne mają standardową formę, są wydawane w formie papierowej lub cyfrowej (można je złożyć w aplikacji lub w pliku zapisanym np. na smartfonie), każdy z kodem QR i opisem w języku angielskim. Dzieci są zwolnione z tego obowiązku, ale granica wieku różni się w zależności od kraju. Dzieci do lat 12 wjeżdżają do Grecji, Portugalii, Chorwacji, Bułgarii, Francji – poniżej 11 lat i Włoch – poniżej 6 lat bez zaświadczenia.

Osoby z Polski mogą wjechać do Hiszpanii, Rumunii, Czarnogóry, Albanii, Macedonii Północnej czy na Cypr bez konieczności przedstawiania jakichkolwiek dokumentów. Od początku lipca podróżując z Polski do Chorwacji musisz udowodnić uprawnienia za pomocą unijnego certyfikatu, a od czwartku te same zasady obowiązują przy przekraczaniu granicy do Słowenii.

Podróżując do większości krajów europejskich, należy również wypełnić formularz lokalizacyjny, który często jest dostępny online.

Wszystkie szczegółowe i aktualne informacje na temat podróży w Europie i certyfikacji Covid UE są dostępne na stronie UE https://reopen.europa.eu/pl, a także na stronie polskiego rządu: www. gov .pl/web/dyawodacja/informacje-dla-podrozy oraz https://www.gov.pl/web/c cert. (PAPKA)

przymiotnik / warstwa /

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *