Świątek, córka olimpijczyka, debiutuje w tenisie ze zwycięstwem | Sporty

TOKIO (Associated Press) – Dorastając słuchając opowieści ojca o wioślarstwie na Igrzyskach Olimpijskich w 1988 roku, a później srebrnej medalistce Olimpiady Młodzieży, Iga Świątek od dawna chciała wystartować na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Zapał Swatik był absolutny, kiedy pokonała Monę Barthel 6-2 6-2 w sobotę w pierwszym meczu rozegranym na korcie centralnym Mistrzostw Tenisa.

Świątek, pierwsza Polka, która zdobyła tytuł Wielkiego Szlema, wygrywając w zeszłym roku French Open, prowadziła 5-0 w pierwszym secie i przełamała swoją niemiecką rywalkę w drugim secie.

Kolumbijska nastolatka Maria Camila Osorio Serrano, która zakwalifikowała się do Tokio, pożegnała swoją pierwszą wymianę, kiedy przegrała 6:4, 6:1 ze szwajcarską Victorią Golubic.

Golubek czekał na zwycięzcę pojedynku między lokalną gwiazdą Naomi Osaka a chińskim Zeng Saisai.

Mecz Osaka-Cheng pierwotnie miał się rozpocząć wraz z otwarciem głównego stadionu w Ariake Park, ale został przełożony na niedzielę po tym, jak Osaka otrzymała zadanie zapalenia kotła podczas ceremonii otwarcia w piątek wieczorem.

Świątek nie znalazł środowiska, o jakim marzył, bo z powodu pandemii koronawirusa musiał grać bez publiczności na trybunach. Ale nie był zdenerwowany.

Jedynymi odgłosami wewnątrz masywnego stadionu były odgłosy kołyszących się w pobliżu samochodów i pociągów, a także uderzenia prawej ręki Świątka, co dało 12 zwycięzców z 16.

Świątek popełnił 16 fauli nieobowiązkowych za 30 Barthela.

Ósmy rozstawiony Świątek zmierzy się w Tokio w następnej rundzie ze zwycięzcą pojedynku między Hiszpanką Paulą Padusą i Francuzką Kristiną Mladenović.

Przy upale i wilgotnej wilgoci od samego początku gracze uciekali się do lodowych ręczników na szyjach, aby ochłodzić się od poruszających się kończyn.

Temperatura osiągnęła 32 stopnie Celsjusza (90 stopni Fahrenheita).

Ojciec Świątka, Tomasz, startował w ramach kwartetu w Seulu, zajmując siódme miejsce. Na Igrzyskach Młodzieży w 2018 roku Świątek połączył siły ze Słowenką Kają Jovan, aby zawiesić medal w deblu.

Później Novak Djokovic zadebiutował przeciwko boliwijskiemu Hugo Delinowi, który zajął 139. miejsce w tabeli.

Djokovic stara się zostać pierwszym człowiekiem, który ukończy „Złotą Szlemę”, wygrywając wszystkie złote tytuły w singli wielkoszlemowych i olimpijskich w tym samym roku, a także zwyciężył w Australian Open, Roland Garros i Wimbledonie.

Prawa autorskie 2021 Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone. Ten materiał nie może być publikowany, transmitowany, przerabiany ani redystrybuowany bez pozwolenia.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *