Światowa Organizacja Zdrowia dostarcza Libanowi szczepionki przeciw cholerze

Światowa Organizacja Zdrowia dostarcza Libanowi szczepionki przeciw cholerze

We wstępie do uruchomienia jutro pierwszego etapu krajowego planu szczepień, minister zdrowia publicznego w rządzie tymczasowym Firas Al-Abyad podkreślił wysiłki Światowej Organizacji Zdrowia, agencji ONZ i różnych krajów na rzecz wzmocnienia administracji państwowej. Dawki w obszarach wysokiego ryzyka.

Zgodnie z tym, co potwierdził szef sektora, strategia szczepień potrwa trzy tygodnie, a jej celem będzie dotarcie do 70 proc. osób najbardziej narażonych i skupienie się na objęciu obszaru północnego kraju, głównego ogniska epidemii.

Do tej pory Liban otrzymał prawie 600 000 dawek szczepionek przeciwko cholerze dzięki Światowej Organizacji Zdrowia i wsparciu krajów takich jak Francja i Egipt.

W tym sensie Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci pozyskał i rozdystrybuował pomoc medyczną w nagłych wypadkach do szpitali wyznaczonych do leczenia choroby, w tym doustne sole ssaków i pięćdziesiąt zestawów do leczenia pięciu tysięcy osób z objawami, w tym biegunką o nasileniu od umiarkowanej do umiarkowanie ciężkiej.

Ze swojej strony Lebanon Humanitarian Fund przekaże 9,5 miliona dolarów na wsparcie syryjskich i palestyńskich uchodźców i migrantów najbardziej zagrożonych chorobą.

Biały minister podkreślił konieczność zapewnienia bezpiecznych źródeł wody pitnej w przepompowniach i oczyszczalniach ścieków jako kamień węgielny w walce z epidemią.

Tymczasem przedstawiciel Światowej Organizacji Zdrowia w Libanie Abdel Nasser Abu Bakr podkreślił, że szczepionka jest środkiem uzupełniającym wszelkie strategie prewencyjne, a problemu nie da się rozwiązać bez zwrócenia uwagi na przyczyny, które doprowadziły do ​​wybuchu epidemii i jego dalsze rozprzestrzenianie się.

Urzędnik dodał, że sukces pierwszej fazy planu szczepień pozwoli Libanowi otrzymać drugą pomoc w postaci szczepionek przeciwko cholerze, po tym, jak pierwsze przypadki zostały zgłoszone od 1993 roku.

Według Światowej Organizacji Zdrowia Liban jest ostatnim etapem niszczycielskiej epidemii, która rozpoczęła się w Afganistanie w czerwcu, a następnie rozprzestrzeniła się na Pakistan, Iran, Irak i Syrię.

Libańskie Ministerstwo Zdrowia Publicznego poinformowało o pierwszym przypadku zakażenia na początku października ubiegłego roku i do tej pory w kraju zgromadzono 3160 podejrzanych, a także 511 potwierdzonych przypadków i 18 zgonów.

rgh / yma

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *