Święto Niepodległości Polski

103 lata temu, 11 listopada 1918 roku i po 123 latach niewoli, Polska stała się suwerennym krajem z niepowtarzalną szansą na odzyskanie niepodległości.

Po wyzwoleniu twierdzy w Magdeburgu Josef Piłsudski objął dowództwo wojskowe Rady Regencyjnej, a trzy dni później przejął zwierzchnictwo nad sprawami cywilnymi, by wreszcie, jako Naczelny Wódz Wojska Polskiego, powiadomić rządy i władze wojujące i neutralne państwa odrodzenia się niepodległej i niepodległej RP na mapie świata.

Pięć pokoleń Polaków walczyło w częstych powstaniach, przeciwstawiało się germanizacji i rusyfikacji, a także zachowało ducha polskiego, by wreszcie 11 listopada 1918 r. cieszyć się wolnością.

To kultura, obrona tożsamości, spójności własnej i społecznej poprzez obyczaje i tradycje, które zawsze żywiły nadzieję, przyczyniły się do postępu Polski jako jednego narodu i pozwoliły jej zdobyć wolność.

Niepodległość jest więc najwyższą wartością, o którą walczyły całe pokolenia Polaków, o którą nieustannie dba się i umacnia, bo znamy jej cenę w pełni.

Z okazji tego dnia Ambasada RP w Wenezueli zorganizowała różne zajęcia. Symboliczne miejsca Wenezueli zostaną rozświetlone w barwach polskiej flagi. W stolicy Piazza Alfredo Saddle, Piazza Francia – Obelisk Altamiry, wieże Central Parku i fasada kościoła wioski El Hatillo, natomiast w stanie Nueva Esparta fasada Castillo San Carlos de Borromeo. To jako uroczysty symbol szacunku reprezentuje rozlew krwi ojczyzny oraz biel i czystość śniegu.

W Sali Simóna Bolívara Narodowego Centrum Społecznego Działania Muzycznego wystąpią również artyści wenezuelscy, którzy zaprezentują repertuar muzyczny kultowego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina, odpowiedzialnego za przekształcenie Warszawy w stolicę world music. I który swoimi melodiami i czynami zawsze chciał przywrócić niepodległość Polski.

Aby podkreślić historię, twórczą ekspresję społeczeństwa i dynamizm polskiej sztuki, pokażemy w kinach w Trasnocho Cultural w Caracas, w Nueva Esparta, a także wirtualnie za pośrednictwem platformy Festival Scope. , film Walissa jest nadzieją ludu. Film edukacyjny, równie szczery, co tradycyjny w konstrukcji i rozwoju, pozbawiony humoru, ale pełen gracji na scenie i zwycięski jako jeden z najlepszych filmów w języku obcym.

Podobnie mural zostanie zainaugurowany w Centrum Sportowym Rafaela Vidala na cześć jednego z najlepszych piłkarzy świata, Złotego Buta 2021, Roberta Lewandowskiego. Mural, którym wspólnie z burmistrzem Baruty zarządzał młody artysta Gian Franco Gonzalez, którego celem jest pokazanie sportu jako idealnego narzędzia do wzmacniania stosunków międzynarodowych i wzmacniania spójności między narodami.

Z kolei dla miłośników jedzenia możliwość skosztowania całkowicie polskiego menu zaoferuje El Bosque Bistró & Lounge. Będzie to okazja do poznania i delektowania się polskimi smakami jako elementem tożsamości i znakiem kultury.

W geście zjednoczenia Polonia w różnych stanach Wenezueli włączy się do wydarzenia: «Niezależnie od hymnu!» Śpiewa Mazurek Dąbrowski, hymn Rzeczypospolitej Polskiej.

11 listopada to nic innego jak odbicie uczuć patriotycznych naszego kraju i doskonała okazja do upamiętnienia tego historycznego dnia jako źródła inspiracji dla innych narodów.

Niech żyje Polska!

Niezależne dziennikarstwo musi wspierać swoich czytelników, aby iść dalej i mieć pewność, że niewygodne wiadomości, których nie chcą, abyś przeczytał, pozostały na wyciągnięcie ręki. Dziś, z Waszym wsparciem, będziemy nadal ciężko pracować na rzecz dziennikarstwa wolnego od cenzury!

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *