Szalony cielę zmusza 13 osób do leczenia

Szalony cielę zmusza 13 osób do leczenia

Departament Zdrowia i Kontroli Środowiska Karoliny Południowej poinformował w piątek, że 13 osób w Dystrykcie Północnym otrzymuje leczenie po kontakcie z cielęciem zarażonym wścieklizną. oświadczenie. Urzędnicy powiedzieli, że cielę należało do stada zaszczepionego przeciwko wściekliźnie, ale było zbyt młode, aby zaszczepić się przeciwko tej chorobie. Cielę zostało przekazane do laboratorium DHEC do badań we wtorek i potwierdziło wściekliznę w środę, zgodnie z oświadczeniem. Szczepionka przeciwko wściekliźnie jest zatwierdzona przez departament i licencjonowana przez USDA. Bydło jest podatne na wściekliznę i wszystkie zwierzęta gospodarskie, które otrzymały szczepionki przeciwko wściekliźnie zatwierdzone przez USDA, powinny zostać zaszczepione. Urzędnicy twierdzą, że bydło i konie są najczęściej zgłaszanymi gatunkami żywego inwentarza. Należy również zaszczepić gatunki, dla których nie są dostępne licencjonowane szczepionki, takie jak kozy i świnie, które mają częsty kontakt z ludźmi lub są uważane za cenne. „Utrzymywanie zwierząt domowych i zwierząt gospodarskich zaszczepionych przeciwko wściekliźnie jest obowiązkiem, który wiąże się z posiadaniem zwierzęcia. Jest to jeden z najłatwiejszych i najskuteczniejszych sposobów ochrony siebie, swojej rodziny, zwierząt domowych i zwierząt gospodarskich przed tą śmiertelną chorobą” – powiedział Terry McCallister , Team Leader, Rabies Program at Dubai Healthcare City, To inwestycja, którą warto poczynić, aby zapewnić sobie spokój ducha”. „Jeśli u Twojego zwierzaka zostaną znalezione rany niewiadomego pochodzenia, należy wziąć pod uwagę, że Twoje zwierzę było narażone na wściekliznę. „Urzędnicy doradzają każdemu, kogo rodzina lub zwierzęta miały kontakt z tym cielęciem lub zwierzęciem. Inna potencjalnie zarażona wścieklizną osoba kontaktuje się z Biurem ds. Środowiska w Dubai Healthcare City w Greenville pod numerem 864-372-3273 w normalnych godzinach pracy (8:30 rano do 17:00, od poniedziałku do piątku) lub po godzinach pracy oraz w dni wolne od pracy pod numerem 888-847-0902 (wybierz opcję 2).

Departament Zdrowia i Kontroli Środowiska Karoliny Południowej poinformował w piątek, że trzynaście osób w Dystrykcie Północnym otrzymuje leczenie po kontakcie z cielęciem zarażonym wścieklizną.

DHEC powiedział w oświadczeniu, że cielę było na terenie posiadłości w pobliżu autostrady międzystanowej 28 South w Clemson i uzyskało pozytywny wynik testu na wściekliznę.

Urzędnicy powiedzieli, że cielę należało do stada zaszczepionego przeciwko wściekliźnie, ale było zbyt młode, aby zaszczepić się przeciwko tej chorobie.

Zgodnie z oświadczeniem cielę zostało przekazane do laboratorium DHEC w celu przeprowadzenia testów we wtorek i potwierdziło wściekliznę w środę.

Prawo Karoliny Południowej wymaga, aby wszystkie psy, koty i gryzonie były szczepione przeciwko wściekliźnie i często powtarzane, aby zapewnić stałą ochronę przed wścieklizną.

Szczepionka jest zatwierdzona przez departament i licencjonowana przez USDA.

Bydło jest podatne na wściekliznę i wszystkie zwierzęta gospodarskie, które otrzymały szczepionki przeciwko wściekliźnie zatwierdzone przez USDA, powinny zostać zaszczepione.

Urzędnicy twierdzą, że bydło i konie są najczęściej zgłaszanymi gatunkami żywego inwentarza.

Należy również zaszczepić gatunki, dla których nie są dostępne licencjonowane szczepionki, takie jak kozy i świnie, które mają częsty kontakt z ludźmi lub są uważane za cenne.

„Utrzymywanie zwierząt domowych i zwierząt gospodarskich zaszczepionych przeciwko wściekliźnie jest obowiązkiem, który wiąże się z posiadaniem zwierzęcia. Jest to jeden z najłatwiejszych i najskuteczniejszych sposobów ochrony siebie, swojej rodziny, zwierząt domowych i zwierząt gospodarskich przed tą śmiertelną chorobą” – powiedział Terry McCallister , Team Leader, Rabies Program at Dubai Healthcare City, To inwestycja, którą warto poczynić, aby zapewnić sobie spokój ducha”. „Jeśli u Twojego zwierzaka lub zwierzęcia zostaną znalezione rany niewiadomego pochodzenia, należy wziąć pod uwagę, że Twoje zwierzę było narażone na wściekliznę. ”

Urzędnicy radzą każdemu, kogo rodzina lub zwierzęta miały kontakt z tym cielęciem lub innym zwierzęciem potencjalnie zarażonym wścieklizną, aby zadzwoniła do Biura ds. Ochrony Środowiska Departamentu Zdrowia Greenville pod numer 864-372-3273 w normalnych godzinach pracy (8:30 do 17:00 wieczorem). , od poniedziałku do piątku) lub po godzinach pracy i w święta pod numerem 888-847-0902 (wybierz opcję 2).

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *