Szansa dla Hiszpanii na wygranie czwartej rewolucji przemysłowej | Komentarz

Covit-19 zabił już ponad 4 miliony ludzi na świecie. Szczepionki opracowane przez amerykańskie międzynarodowe koncerny Pfizer, Moderna i Johnson & Johnson zapewniają wysoką ochronę przed wirusem SARS-CoV-2 i większością jego odmian. W Stanach Zjednoczonych (46%), Wielkiej Brytanii (48%) i różnych krajach europejskich prawie połowa populacji została już w pełni zaszczepiona. W Hiszpanii (34%) celem jest osiągnięcie odporności grupowej (70%) do końca sierpnia. W krajach rozwijających się i rozwijających się szczepionka postępuje powoli ze względu na brak współpracy głównych mocarstw ze Światową Organizacją Zdrowia oraz niską skuteczność szczepionek dystrybuowanych przez Chiny. Rewolucyjna technologia ambasadora RNA powinna umożliwić programowanie nowych szczepionek po zrozumieniu sekwencji genetycznej wariantu delta (s.1.617.2), który jest brytyjski (s.117), brazylijski (s.1) i RPA (501). v2) . Świat musi nadal borykać się z infekcjami dróg oddechowych. Jednak do 2022 r. kraje rozwinięte odnotują wysoki poziom aktywności społecznej, gospodarczej i edukacyjnej.

Rozważny powrót do świata globalnej polityki i zarządzania odbywa się na czerwcowych szczytach G7, NATO i UE oraz G20 we Włoszech w lipcu. Te szczyty się opłaciły. Grupa G7 zgodziła się na politykę umowną dotyczącą minimalnego globalnego podatku od osób prawnych w wysokości 15%. Stany Zjednoczone pozwoliły również Chinom na zacieśnienie sojuszy z ich sojusznikami w obliczu wyzwania geopolitycznego. Mechanizm uzgodniony do konkurowania o finansowanie infrastruktury w krajach wschodzących i biedniejszych z chińską inicjatywą pasa i drogi. W sporcie odroczone Euro 2020 trwa normalnie. Odbędą się igrzyska olimpijskie, a w przyszłym roku Katar będzie gospodarzem Pucharu Świata. W krajach rozwiniętych przyjęto wiele pakietów stymulacyjnych.

Konsumpcja mogła przyczynić się do 6,4% wzrostu PKB w pierwszym kwartale w Stanach Zjednoczonych. Komisja Europejska przewiduje, że wzrost PKB w Hiszpanii wyniesie w tym roku 5,8%. Fundusze europejskie muszą odgrywać kluczową rolę w zwalczaniu skutków epidemii. W czasie poprzedniego ożywienia kryzysowego eksport ciągnął za sobą inne części gospodarki. Ale wojny rządowe i handlowe zakłóciły globalne łańcuchy produkcyjne. Z tego powodu większą rolę powinny odgrywać inwestycje i konsumpcja prywatna. Paliwem do konsumpcji będzie deregulacja i nadejście lata. Oczekiwano ożywienia w turystyce, zwłaszcza po tym, jak UE pozwoliła zaszczepionym Amerykanom podróżować na kontynent po raz pierwszy od marca 2020 r.

Ale administracja Bidena nie planowała przyznać takich samych praw Europejczykom. Alarmujące rozprzestrzenianie się wariantu alfa zmusiło władze w wielu krajach do kontrolowania ruchu. Zaszczepieni Amerykanie są akredytowani przez Federalne Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom. Jednak wysiłki na rzecz wydania europejskiego paszportu szczepionkowego zostały udaremnione przez sprzeciw nacjonalistycznych rządów w Unii Europejskiej (Węgry i Polska) oraz przez różne priorytety przywódców krajów wysyłających i przyjmujących turystów. Dlatego obchody Mobile World Congress w Barcelonie od 28 czerwca do 1 lipca to świetna okazja.

W 2019 roku turystyka stanowiła 12% hiszpańskiego PKB. W ubiegłym roku zdołał wnieść tylko 5,8%. Spotkanie 35 000 profesjonalistów i gości w stolicy Katalonii zainspiruje linie lotnicze, hotele i firmy cateringowe. GSMA, zrzeszające stowarzyszenia firm z branży mobilnej, planuje stworzenie wystawy już od marca. Chironprevention pomoże we wszystkich sprawach związanych z uzyskaniem testów PCR i wyimaginowaną kontrolą pozytywnych zdarzeń. Biznesmeni amerykańscy, chińscy, meksykańscy i rosyjscy będą zwolnieni z przyjazdu do Barcelony przez profesjonalistów, którzy są wysoko wykwalifikowanymi pracownikami. Jak dotąd ten wyjątek pozwalał dyrektorom międzynarodowych firm działających po obu stronach Atlantyku na latanie między UE a Stanami Zjednoczonymi. MWC pozwoli ekspertom branżowym na wymianę swoich praktyk podczas rządów.

Edycja 2019 zgromadziła 109 000 osób. Ten limit uczestników został przekroczony na prestiżowych konferencjach, takich jak Mechanica (Pojazdy) we Frankfurcie, ILA (Aeronautics) w Berlinie, Medica (D டுsseldorf), Druba (Drukarnia, Düsseldorf) i Kay Show (Plastic and Rubber, Düsseldorf). Choć niektóre z nich przyciągają 400 tys. osób, prawie wszystkie mają dwuletnią przerwę.

Pomimo konkurencji z Azji i Stanów Zjednoczonych, 45% wystaw międzynarodowych nadal odbywa się w Europie. Departament Targów i Kongresów stworzył w Hiszpanii w 2019 r. 500 6500 mln i 123 000 bezpośrednich i pośrednich miejsc pracy. Słychać głosy zapowiadające kongres. Jeśli frekwencja nie osiągnie 35 000, organizacja powinna obniżyć cenę biletów lub udostępnić je bezpłatnie ekspertom krajowym w tej dziedzinie.

MWC było pierwszą publiczną imprezą, w której uczestniczyli ludzie z całego świata, która odbyła się w tym samym mieście od wybuchu epidemii. Jako coroczna konferencja telefonii komórkowej wszyscy musimy przyczynić się do kontynuacji tego globalnego standardu. Szef rządu słusznie podkreśla, że ​​5G, sztuczna inteligencja i big data to obecne technologie. Od 1988 roku Katalonia współpracuje z Lombardią, Badenią-Wirtembergią i Rh-ne-Alpes, grupą czterech europejskich maszyn przemysłowych. Organizatorzy wspomnianych przełożonych konferencji skupią się na tym, co dzieje się w Barcelonie. Potrzebujemy Katalonii, która patrzy w przyszłość.

Alexandre Muns Jest profesorem w EAE Business School

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *